NISSAN: NOWY LEAF Z TYTUŁEM NAJLEPSZY SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY

Nissan-nLEAF1

Nowy Nissan LEAF został nagrodzony tytułem „Najlepszy Samochód Elektryczny” w plebiscycie 2018 What Car? Awards. To jeden z cieszących się najwyższym uznaniem i renomą plebiscytów w Europie.

Przyznanie nagrody zbiegło się w czasie z europejską prezentacją nowej generacji bez- emisyjnego pojazdu.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

– Konkurencja na rynku samochodów elektrycznych jeszcze nigdy nie była tak zacięta, a mimo to LEAF pozostawił w tyle swoich rywali jako najrozsądniejsza propozycja dla większości kupujących. Znakomitym osiągom towarzyszy bogate wyposażenie standardowe i niski koszt eksploatacji. Ponadto nawet w zimie zasięg w rzeczywistych warunkach należy uznać za dobry – pochwalił nagrodzony model Steve Huntingford, wydawca What Car?

Rynek samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii rozwija się i obecnie przypada na niego około jednej piątej sprzedaży Nissanów LEAF w Europie. Na niedawnym wydarzeniu z cyklu Nissan Electric Ecosystem Experience firma ogłosiła, że w ciągu zaledwie trzech miesięcy od prezentacji nowego modelu otrzymała już ponad 14 000 zamówień. Oznacza to, że co 12 minut na kontynencie sprzedawany jest nowe, elektryczne auto marki.

System Nissan xStorage został „wyróżniony” w kategorii „technologie”, w uznaniu innowacyjności nowego rozwiązania technicznego. W module układu wykorzystywane są akumulatory wycofane z eksploatacji w samochodach elektrycznych. xStorage umożliwia magazynowanie energii w okresach obowiązywania najniższej taryfy, a nawet odsprzedaż nadwyżki prądu z akumulatora pojazdu z powrotem do sieci elektroenergetycznej.

Nowy LEAF został gruntownie zmodernizowany w stosunku do poprzedniej generacji. Zmiany obejmują nową dynamiczną stylistykę, zaawansowane technologie oraz zespół napędowy z akumulatorem o zwiększonej pojemności, oferujący większy zasięg i wyższą moc.

LEAF z 2018 roku jest również pierwszym Nissanem w Europie wyposażonym w system jazdy autonomicznej ProPILOT, a także w technologię e‑Pedal, która umożliwia kierowcy ruszanie, przyspieszanie, zmniejszanie prędkości i zatrzymywanie samochodu tylko poprzez regulowanie nacisku na pedał przyspieszenia.

Nowy Nissan LEAF będzie wprowadzany na rynek stopniowo w całej Europie, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów już w tym miesiącu.