NISSAN: RUSZYŁY ZAMÓWIENIA NA MODEL GT-R50 BY ITALDESIGN

Nissan GT-R50-1

Nissan potwierdził wersję produkcyjną Nissana GT-R50 by Italdesign — najbardziej ekskluzywnej wersji modelu GT-R — oraz oficjalnie rozpoczął przyjmowanie zamówień na samochody z liczącej 50 egzemplarzy limitowanej edycji.

Wnętrze nowego auta praktycznie nie różni się od prototypu zaprezentowanego w lipcu na Festiwalu Szybkości w Goodwood w Anglii.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Nissan GT-R50-2

Ceny 720‑konnego GT-R50 by Italdesign, poddanego tuningowi NISMO, rozpoczynają się od 990 000 euro, nie licząc podatków i opcji.

Nissan nawiązał współpracę z turyńską pracownią Italdesign, aby w oparciu o najnowszego Nissana GT‑R NISMO stworzyć model upamiętniający 50‑lecie zarówno modelu GT‑R (przypadające w 2019 r.), jak i Italdesign (2018 r.).

Nissan GT-R50-3

Dla prototypowego egzemplarza wybrano specjalny odcień szarości urozmaicony złotymi akcentami, natomiast nabywcy wersji produkcyjnej będą mogli określić preferowaną kombinację kolorystyczną. Przewidziano także możliwość wyboru pakietów wyposażenia* oraz kolorów wnętrza.

Poza Goodwood prototypowy GT‑R50 był prezentowany także na Spa- Francorchamps w Belgii, na Rolex Monterey Motorsports Reunion w USA oraz w Nissan Crossing w tokijskiej dzielnicy Ginza. Od 7 grudnia można go oglądać w Galerii Nissana w Jokohamie.

Nissan GT-R50-4

– Reakcje fanów Nissana z całego świata oraz potencjalnych nabywców GT‑R50 w znacznym stopniu przekroczyły nasze oczekiwania. 50 samochodów na 50‑lecie modelu GT‑R oraz pracowni Italdesign przez wiele lat będzie namacalnym wyrazem uznania dla pozycji Nissana jako lidera myśli technicznej oraz bogatych sportowych tradycji marki — powiedział Bob Laishley, globalny dyrektor programu samochodów sportowych w firmie Nissan.

Klienci zainteresowani zakupem GT‑R50 mogą już odwiedzać stronę www.GT-R50.nissan i kontaktować się z Italdesign w sprawie przygotowania własnego, niepowtarzalnego egzemplarza. Wydawanie samochodów rozpocznie się w 2019 roku i potrwa przez 2020 rok.

Nissan GT-R50-5