NISSAN UHONOROWANY NAGRODAMI ZA DZIAŁANIA EKO

X-Storage

Nissan został uhonorowany – osiągnięcia firmy w dziedzinie napędu samochodów elektrycznych oraz w zakresie systemów energetycznych zostały docenione i nagrodzone.

Wyróżnienie Excellence in Climate Solutions Award jest przyznawane w ramach konkursu FT/IFC Transformational Business Awards, organizowanego przez Financial Times oraz International Finance Corp. – członka Grupy Banku Światowego.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Nissan został uhonorowany za system Vehicle- to- Grid oraz za ponowne wykorzystanie wycofanych z eksploatacji akumulatorów.

xStorage2

Nagrody są przyznawane autorom przełomowych, gotowych do wykorzystania komercyjnego rozwiązań, które pozwalają pokonać globalne wyzwania związane z rozwojem technologicznym. Do grona wcześniejszych laureatów należą: działający w Kenii, Rwandzie i Ghanie fundusz energetyczny Cross- Boundary Energy Fund, który przyczynił się do zwiększenia efektywności infrastruktury solarnej, a także indyjska Fundacja Piramal, wykorzystująca nowoczesne technologie do zapewnienia dostępu do wody mieszkańcom terenów wiejskich.

Opracowany przez firmę Nissan system Vehicle- to- Grid pozwala na przesyłanie energii z samochodów elektrycznych do sieci elektroenergetycznej. Takie rozwiązanie przyczynia się do wzrostu stabilności sieci i sprawia, że działa ona w bardziej zrównoważony sposób. Dzięki niemu konsumenci mogą także wydajniej zarządzać zużyciem energii.

Opracowane przez Nissana systemy przechowywania energii wykorzystują wycofane z eksploatacji akumulatory pochodzące z samochodów elektrycznych LEAF oraz e-NV200. Akumulatory są przerabiane na moduły magazynowania energii, stosowane w domach mieszkalnych oraz innych budynkach.

xStorage3

Prowadzone przez firmę prace nad rozwojem pojazdów elektrycznych i technologii usług energetycznych stanowią zasadniczy element koncepcji Nissan Intelligent Mobility, czyli sposobu, w jaki firma podchodzi do zmian w zakresie prowadzenia i zasilania pojazdów oraz ich integracji ze społeczeństwem.

– Nagroda ta stanowi wyraz uznania dla podejmowanych przez firmę Nissan starań na rzecz zintegrowania technologii pojazdów elektrycznych ze współczesnym społeczeństwem. Od wprowadzenia na rynek pierwszego produkowanego na masową skalę modelu elektrycznego, jakim był Nissan LEAF, po opracowanie technologii Vehicle- to- Grid – nieustannie pełnimy rolę lidera rynku, który wdrażając strategię Nissan Intelligent Mobility konsekwentnie zmierza ku bezemisyjnej przyszłości – powiedział Daniele Schillaci, wiceprezes ds. globalnego marketingu i sprzedaży w Nissanie.

Producent uruchomił niedawno w Wielkiej Brytanii program Energy Solar, w ramach którego konsumenci mogą nabyć przeznaczone do domowego użytku, zintegrowane rozwiązanie obejmujące panele słoneczne, akumulatory oraz domowy system zarządzania energią.