NOKIAN: EKOLOGICZNY AKCES DO INICJATYWY SCIENCE BASED TARGETS

NT_eco1

Nokian Tyres pragnie przyłącza się do walki ze skutkami zmian klimatycznych. W związku z tym firma zdecydowała się wyznaczyć sobie ambitne cele dotyczące ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w oparciu o aktualne ustalenia naukowe.

Wcześniejsze założenia w zakresie redukcji emisji CO2 udało się firmie oponiarskiej osiągnąć ze znacznym wyprzedzeniem.


Zobacz także:

OPONY

ECO


 

Chcąc wdrożyć jeszcze bardziej restrykcyjne ograniczenia, które zostałyby zweryfikowane i zatwierdzone przez niezależne organizacje, w maju tego roku Nokian Tyres przyłączyła się do inicjatywy Science Based Targets.

– Każdy etap cyklu życia naszych produktów oraz wszystkie podejmowane przez nas działania są rozpatrywane pod kątem odpowiedzialności za środowisko. Pierwotnie planowaliśmy ograniczyć naszą emisję CO2 o 20 proc. do 2020 r. Jednak już w 2017 r. udało nam się zredukować ją do 36 proc. Przyłączenie się do inicjatywy Science Based Targets stanowi kolejny krok w naszych działaniach na rzecz ochrony środowiska – wyjaśnia Teppo Huovila odpowiedzialny za zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju w firmie Nokian Tyres.

Nowe cele w zakresie emisji gazów cieplarnianych wyznaczone zostaną z uwzględnieniem łańcucha wartości firmy oraz wpływu jej produktów na środowisko naturalne.

– Nieustannie pracujemy nad tym, aby stworzyć opony o możliwie najniższym oporze toczenia, co pozwala ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w trakcie ich użytkowania. Średnie obniżenie oporu toczenia w naszych oponach sprzedanych w 2017 roku o 7 proc. prowadzi co roku do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o tyle dwutlenku węgla, ile w ciągu roku produkują 54 000 samochodów osobowych – mówi Huovila.

Nokian Tyres ma nadzieje, że Science Based Targets zatwierdzi wyznaczone przez firmę cele w zakresie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych na rok 2019.

Science Based Targets to inicjatywa zrzeszająca firmy, które w oparciu o ustalenia naukowe wyznaczają sobie własne cele na rzecz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Inicjatywa jest efektem współpracy United Nations Global Compact, CDP (wcześniej Carbon Disclosure Project), Światowego Instytutu Zasobów (WRI) oraz Światowego Funduszu na rzecz Przyrody (WWF).

Zadaniem Science Based Targets jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie wyznaczania celów związanych z ochroną klimatu, a także weryfikacja i zatwierdzanie indywidualnych celów wyznaczanych przez przedsiębiorstwa i społeczności.