NOKIAN: POSZERZONA OFERTA OPON ZIMOWYCH I CAŁOROCZNYCH

nokian-zim-o1

O kolekcji opon zimowych Nokian Tyres pisaliśmy niedawno na naszych łamach, zapowiadając prezentację dostępnego w Polsce portfolio ogumienia czołowego producenta.

Seria Nokian WR to połączenie bezpieczeństwa i przyjemności z jazdy nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych – na ośnieżonej, oblodzonej czy pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni.


Zobacz także:

OPONY

NOKIAN: ZIMOWA OFERTA OPON JEST BARDZO BOGATA


 

Opony zimowe Nokian Tyres to wysokiej jakości produkty przyjazne dla środowiska, które sprawdzą się w zróżnicowanych warunkach pogodowych Europy Środkowej.

Nok_WR_A4

Nokian WR A4 to opona zimowa klasy premium do samochodów sportowych, która zapewnia doskonałe osiągi w połączeniu ze świetną przyczepnością w zimowych warunkach. Nowa WR A4 pozwala na płynne prowadzenie pojazdu w raptownie zmieniających się warunkach pogodowych, szybko i precyzyjnie reaguje na ruchy kierownicy oraz charakteryzuje się niskim poziomem hałasu. Precyzyjne prowadzenie oraz wysoka przyczepność wynikają z zastosowania innowacyjnych rozwiązań.

Oponę wyróżnia wyjątkowo niewielki opór toczenia, znikoma emisja szkodliwych substancji oraz niskie zużycie paliwa. Jej cechy:
• wysoka przyczepność w zimowych warunkach na suchych, mokrych czy pokrytych śniegiem nawierzchniach;
• funkcjonalny układ lameli;
• stabilne i zrównoważone osiągi przy wysokich prędkościach;
• maksymalny komfort.

Nok_WR_D4

Nokian WR D4 to opona o świetnej przyczepności. Zastosowane w niej innowacyjne rozwiązania pozwalają na bezpieczne i zrównoważone prowadzenie zarówno na mokrych, jak i zaśnieżonych drogach. To pierwsza na świecie opona zimowa jakości premium, która uzyskała europejskie oznaczenie opon klasy A w przypadku przyczepności na mokrej nawierzchni.

Optymalna lamelizacja bloków opony Nokian oraz mieszanka gumowa Nokian Twin Trac Silica to innowacyjne rozwiązania, które zapewniają kontrolę nad prowadzeniem, świetną przyczepność oraz dużą oszczędność paliwa. Jej cechy:
• znakomita przyczepność na mokrych, suchych i zaśnieżonych drogach;
• stabilne i zrównoważone prowadzenie;
• skutecznie zapobiega aquaplaningowi i poślizgom na błocie pośniegowym;
• toczy się z łatwością i jednocześnie pozwala zadbać o środowisko i zaoszczędzić paliwo.

Nok_WR_D3

Nokian WR D3, opona zaprojektowana z myślą o zmiennych warunkach pogodowych panujących zimą w Europie Środkowej, to rozsądny wybór w przypadku małych i średnich samochodów rodzinnych oraz dla kierowców, którzy cenią sobie ekonomiczną i bezpieczną jazdę. Podczas projektowania opony największy nacisk położono na zapobieganie poślizgom na błocie pośniegowym – ukośne, ułożone schodkowo przednie krawędzie bloków bieżnika usuwają wodę i błoto pośniegowe z rowków opony.

Lamelizacja opony Cool Touch Design minimalizuje tarcie oraz emisję ciepła – tj. zjawiska wywoływane niepotrzebnymi ruchami lameli. Łatwość toczenia opony przekłada się na mniejsze zużycie paliwa oraz niższy poziom emisji dwutlenku węgla. Jej cechy:
• niezawodna na mokrych i suchych drogach oraz w błocie pośniegowym;
• skutecznie zapobiega aquaplaningowi i poślizgom na błocie pośniegowym;
• toczy się z łatwością i jednocześnie pozwala zadbać o środowisko i zaoszczędzić paliwo.

Noki_WR_A3

Nokian WR A3 jest niezawodna w zmiennych warunkach zimowych panujących w krajach Europy środkowej, zapewniając świetne prowadzenie w ekstremalnych sytuacjach drogowych. Jej cechy:
– przyczepność w każdych warunkach;
– zachowuje swoje właściwości trakcyjne nawet przy dużych prędkościach;
– lekko się toczy, oszczędzając środowisko i paliwo.

Nok_WR_SUV_3

Nokian WR SUV 3. Pierwsza na świecie opona zimowa klasy AA Nokian WR SUV 3 (rozmiar 265/50 R19 V) jest jednocześnie pierwszą, która otrzymała najwyższą w UE ocenę A ze względu na przyczepność na mokrym podłożu oraz oszczędność paliwa. Jest w stanie skrócić drogę hamowania w na mokrych nawierzchniach o nawet 18 metrów oraz zaoszczędzić do 0,6 l paliwa na 100 km.

Zastosowano w niej mieszankę gumową Nokian Twin Trac SUV Silica, która została dopasowana do intensywnej eksploatacji w SUV-ach, oraz technologię aramidowej ściany bocznej Nokian Tyres. Oba rozwiązania pozwalają kierowcom cieszyć się najlepszą w branży przyczepnością na mokrej nawierzchni i śniegu oraz niskim spalaniem, ale również zapewniają precyzyjne prowadzenie w połączeniu ze znakomitą trwałością.

Świetne właściwości jezdne oraz przyczepność w zimowych warunkach opony do SUV-ów sprawdzają się w zmiennych warunkach atmosferycznych typowych dla europejskich zim. Nie ślizga się na błocie pośniegowym, zapobiega aquaplaningowi oraz jest przygotowana na wszelkie niespodzianki czekające na zimowych drogach. Toczy się lekko i zachowuje równowagę zarówno na śniegu czy błocie pośniegowym, jak i na suchej jezdni. Jej cechy:
• skutecznie zapobiega aquaplaningowi i poślizgom na błocie pośniegowym;
• doskonałe prowadzenie zarówno na śniegu, jak i na suchych nawierzchniach;
• maksymalna przyczepność na mokrych nawierzchniach;
• zapewnia poczucie stabilności podczas jazdy w każdych warunkach.

Nok_WR_C3

Nokian WR C3 radzi sobie z ekstremalnymi zimowymi warunkami dzięki wysokiej przyczepności. Ta lekko tocząca się opona została zaprojektowana z myślą o wszechstronnym zastosowaniu w samochodach dostawczych i furgonetkach. Charakteryzuje ją trwałość oraz łatwość i bezpieczeństwo jazdy zarówno po miejskich ulicach, jak i wiejskich drogach.

Poza tym, że opona oferuje komfort jazdy zbliżony do warunków podróżowania samochodem osobowym oraz bardzo niski opór toczenia, posiada optymalne właściwości jezdne wpływające na bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu na ośnieżonych, mokrych czy pokrytych lodem drogach. Jej cechy:
• maksymalne bezpieczeństwo i komfort w zimowych warunkach;
• precyzyjne i stabilne prowadzenie;
• wytrzymałość nawet przy dużych obciążeniach.

Nok_Weatherproof

Nokian Weatherproof. Opony z linii Weatherproof oferują najwyższej klasy bezpieczeństwo, wysoką wydajność oraz trwałość podczas całorocznego użytkowania. Ta nowa seria produktów dostosowanych do każdych warunków pogodowych stanowi połączenie bezpiecznej jazdy zimowej, idealnej stabilności oraz świetnej przyczepności typowej dla opon zimowych marki.

Opony we wszystkich rozmiarach zostały opatrzone symbolem płatka śniegu (3PMSF), co oznacza, że zostały oficjalnie dopuszczone do użytku w warunkach zimowych. Łatwo toczące się opony Nokian Weatherproof dodatkowo przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliwa oraz obniżenia emisji CO2.

Zaśnieżone drogi: zchowuje elastyczność w niskich temperaturach, zapewniając solidną przyczepność oraz precyzyjne hamowanie na śniegu. Mokre drogi: skutecznie zapobiega poślizgom na błocie pośniegowym oraz aquaplaningowi i zatrzymuje się natychmiast na mokrej nawierzchni. Suche drogi: nadzwyczaj wysoka stabilność i przyczepność, również przy dużych prędkościach rozwijanych na suchej nawierzchni. Wytrzymałość przez cały rok: mieszanka zastosowana do produkcji bieżnika świetnie sprawdza się w zróżnicowanych temperaturach i jest w stanie wytrzymać intensywne użytkowanie również w gorące letnie dni.

Nok_Weatherproof_SUV

Nokian Weatherproof SUV. Dająca komfort użytkowania wytrzymała opona do pojazdów SUV zapewnia doskonałe prowadzenie na śniegu, po bezdrożach czy nawet na zdradliwym błocie pośniegowym. Mieszanka zastosowana do produkcji bieżnika została dopasowana do potrzeb SUV-ów o większej mocy silnika. Opona jest cicha i gwarantuje niskie spalanie przez cały rok.