NOKIAN ZWIĘKSZA PRODUKCJĘ OPON DO AUT OSOBOWYCH

nokian_hakka11

Nokian Tyres zamierza wprowadzić pracę w systemie czterozmianowym w fabryce opon osobowych w Nokii, co umożliwi zwiększenie produkcji o ok. 30 procent, a także doprowadzi do powstania ponad 80 nowych miejsc pracy.

Proces rekrutacji rozpocznie się już wkrótce. Firma planuje zatrudnić wszystkich niezbędnych pracowników w okresie od wrześnią do końca roku.


Zobacz także:

OPONY

ROZMAITOŚCI


 

System czterozmianowy ma zostać wprowadzony najpóźniej z początkiem 2019 roku.

nokian_fact1

– Strategia rozwoju firmy wymaga zwiększenia naszych zdolności produkcyjnych. W ostatnich latach Nokian Tyres intensywnie się rozwija i aby nadal podążać w tym kierunku chcemy podwoić nasz udział w rynku amerykańskim oraz zwiększyć działalność w Europie o 50 proc. w ciągu najbliższych 5 lat. Jednocześnie dołożymy wszelkich starań, aby utrzymać dotychczasową pozycję lidera na rynkach skandynawskim i rosyjskim – powiedziała Hille Korhonen, Prezes i Dyrektor Generalna Nokian Tyres.

Obecnie produkcja opon osobowych marki Nokian Tyres w fabryce w Nokii odbywa się w systemie trzyzmianowym pięć dni w tygodniu. W przyszłości jednak zakład działać będzie sześć dni w tygodniu w systemie czterozmianowym.