NOWA JAKOŚĆ TRENINGU NA TORZE KARTINGOWYM

Cardo-kar1

8-letnia Marcelina z zespołu Mkarting ściga się z powodzeniem na torach kartingowych z zawodnikami kilkukrotnie starszymi od siebie. Mistrza zawsze czyni trening.

Dzięki interkomowi motocyklowemu Cardo młodziutka zawodniczka może pozostawać w stałym kontakcie z trenerem i bić kolejne rekordy.


Zobacz także:

SPORT

ROZMAITOŚCI


 

W sportach motorowych stała łączność zawodnika z trenerem staje się standardem nie tylko w wyścigach Formuły 1, ale wszędzie tam, gdzie szybkie przekazywanie informacji i natychmiastowe reagowanie na błędy decydują o wyniku. Zawodniczka Kieleckiej Ligi Kartingowej, 8-letnia Marcelina, oraz jej trener postanowili przetestować na torze zestaw do bezprzewodowej komunikacji Cardo, wykorzystywany zwykle w ośrodkach szkoleniowych i egzaminacyjnych.

Cardo-kar2

– Przedstawiciele Mkarting zwrócili się do nas z prośbą o wskazanie urządzenia, które pozwoli na stały kontakt między zawodniczką a trenerem, zarówno podczas treningu jak i na zawodach. Uznaliśmy, że Scala Rider Instructor Kit świetnie sprawdzi się w tej roli, zwłaszcza ze względu na duży zasięg i świetną jakość dźwięku – mówi Radosław Czaban, specjalista ds. sprzedaży i wsparcia technicznego Cardo w Polsce.

– Sporty motorowe to nie tylko ogromna praca umysłowa i szereg analiz toru jazdy biegnących w tempie setnych sekund, ale i ogrom wkładanej w jazdę siły fizycznej. Z każdym okrążeniem tej siły zaczyna brakować, a mózg przestaje odpowiednio pracować skupiając się na pokonywaniu wysiłku. Nie mogliśmy sobie pozwolić na stratę czasu i przekazywanie uwag w odstępach kilkuminutowych, dlatego sięgnęliśmy po system Cardo, jako według nas najlepszy system łączności bezprzewodowej na świecie. Już od pierwszego treningu Cardo zmieniło nasz system treningowy. Od teraz dzięki łączności Wawrzyńca, naszego trenera, z Marceliną mogliśmy podczas jednego niemal 1-minutowego okrążenia przekazać jej dziesiątki informacji i reagować praktycznie natychmiastowo na błędy. Co ciekawe, już na pierwszym treningu Marcelina dzięki pracy z systemem Cardo pobiła 2 z 4 rekordów życiowych toru, na którym trenuje! To był właśnie ten krok milowy, który jest już z wielką uwagą obserwowany przez innych zawodników – powiedział Jakub Kowalczyk, członek zespołu Mkarting.

Ściskamy kciuki za sukcesy Marceliny!

Cardo-kar4