OPEL: JURGEN KLOPP NADAL AMBASADOREM MARKI

opel-0klopp1

Firma Opel i menedżer klubu piłkarskiego Liverpool FC, Jürgen Klopp, ogłosili przedłużenie aktualnego kontraktu. Dzięki nowej umowie były piłkarz również w kolejnych latach będzie pełnił funkcję ambasadora marki.

Współpraca trwa już od sierpnia 2012 roku, kiedy charyzmatyczny menedżer przyjął godność reprezentanta koncernu samochodowego.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Jürgen Klopp to były trenera 1. FSV Mainz 05 i Borussii Dortmund, który od października 2015 roku prowadzi drużynę Liverpoolu. Od początku współpracy z firmą Opel wystąpił on w 17 telewizyjnych spotach reklamowych, a oprócz tego promuje producenta samochodów z Rüsselsheim na wiele innych sposobów.

– Jesteśmy zachwyceni, że Jürgen pozostanie członkiem rodziny Opla, ponieważ doskonale uosabia charakter naszej marki. Jest niekwestionowanym symbolem wielu wartości wyznawanych w firmie Opel i pragnie być ucieleśnieniem jej rozwoju. Przyszłość należy do wszystkich. Cieszymy się, że ta przyszłość związana jest z Jürgenem Kloppem — powiedziała Tina Müller, dyrektor ds. marketingu firmy Opel.

– Zawsze byłem bardzo dumny z tego, że moje nazwisko kojarzone jest z marką Opel, ponieważ tak wiele nas łączy. Cieszę się, że mogę kontynuować naszą współpracę i wnieść swój wkład w wielki powrót firmy — stwierdził Klopp.

49-latek przybył ostatnio do Rüsselsheim nie tylko po to, by powitać uczestników konferencji „OPELxWIRED future.mobility” i podpisać swoją nową umowę z firmą, lecz także po to, by nieco wcześniej odebrać swój niepowtarzalny prezent urodzinowy. Na trzy dni przed swoimi 50. urodzinami, Niemiec wsiadł do swojego nowego samochodu firmowego. Jest to w pełni wyposażony Opel Insignia Grand Sport w kolorze Abalone White z kierownicą po prawej stronie.

Nowe auto napędzane jest flagowym silnikiem 2.0 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 191 kW/260 KM (zużycie paliwa według NEDC: 11,5 l/100 km w cyklu miejskim; 7,1 l/100 km w cyklu pozamiejskim; 8,7 l/100 km w cyklu mieszanym; emisja CO2: 199 g/km), a ponadto jest wyposażony w ośmiostopniową przekładnię automatyczną i wysoce zaawansowany układ napędu na wszystkie koła z wektorowaniem momentu obrotowego.

– Pokochałem nową Insignię od chwili, kiedy ją pierwszy raz ujrzałem. W Liverpoolu powiedzielibyśmy po prostu: pełen wypas — powiedział Jürgen Klopp.