PARYŻ 2018: DACIA – NOWY SILNIK BENZYNOWY I SYSTEM NAWIGACJI

dacia_duster-n1

Dacia przybyła na Międzynarodowy Salon Samochodowy Mondial de l’Automobile w Paryżu by podzielić się z fanami marki nowościami, ale także podkreślić świetne wyniki sprzedaży swoich pojazdów.

Na stoisku premierę ma nowy benzynowy silnik 1.3 TCe dla SUV-a Duster. Nowa nawigacja Media Nav Evolution zapewni płynną obsługę i dostęp do aplikacji mobilnych. Nie zabraknie tez konkursu.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

PARYŻ 2018


 

Ukłonem w stronę społeczności Dacii będzie publikacja albumu #DaciaRoadStories oraz konkurs na projekt nowej Serii Limitowanej Sandero.

dacia_duster-n2

Nowe silniki w Dusterze

Nowy lżejszy blok silnika wykonanego z aluminium będzie wyposażony w innowacyjne rozwiązania, m.in. „Bore Spray Coating”. Technologia ta umożliwia optymalizację wymiany ciepła dzięki specjalnej powłoce cylindra i zapewnia lepsze osiągi i większą przyjemność z jazdy. Nowe silniki benzynowe z wtryskiem bezpośrednim zostały teraz wyposażone w filtr cząstek stałych do silników benzynowych (FAP).

Nowa generacja silników benzynowych, które zapewniają większą przyjemność z jazdy Dusterem dostępna będzie w dwóch wersjach:
- o mocy 130 KM (96 kW) przy 5000 obr./min. i maksymalnym momentem obrotowym do 240 Nm przy 1500 obr./min., co oznacza dodatkowe 5 KM w porównaniu do poprzedniej generacji;
- o mocy 150 KM (110 kW) przy 5250 obr./min. i maksymalnym momentem obrotowym do 250 Nm przy 1600 obr./min., co oznacza dodatkowe 25 KM w porównaniu do poprzedniej generacji.

dacia_duster-n3

Po odnowieniu oferty silników wysokoprężnych dzięki Blue dCi w wersjach 4×2 i z napędem na cztery koła (4×4,) Dacia rozpoczyna sprzedaż nowych silników benzynowych w Dusterach z napędem 4×2 oraz od połowy 2019 roku w wersjach 4×4. Przyjmowanie zamówień rozpocznie się za kilka tygodni.

Media Nav Evolution

Do końca 2018 roku Dacia wyposaży swoją gamę w nowy system nawigacji Media Nav Evolution, który jest szybszy i prostszy w obsłudze oraz wyposażony w nowe funkcje:
- Android Auto i Apple CarPlay, które mogą być wykorzystywane do wyszukiwania najlepszych aplikacji na smartfona i zapewniają dostęp do wiadomości (dostępne w wybranych krajach);
- szybsze reagowanie na dotyk oraz łatwiejsze przechodzenie pomiędzy ekranami, co ułatwi obsługę menu.

dacia_duster-n4

Cena – co istotne – nowej wersji Media Nav się nie zmienia.

#DaciaRoadStories – oryginalny album

W związku ze sprzedażą pięciu milionów samochodów na całym świecie marka Dacia postanowiła uczcić to wydarzenie i zaprosiła swoją społeczność do wzięcia udziału w innowacyjnym projekcie pod nazwą #DaciaRoadStories.

W mediach społecznościowych projekt poparło ponad milion fanów. Przez dwa miesiące śledzili i wzbogacali podróż dziewięciu „ambasadorów” marki, którzy za kierownicą nowego Dustera przejechali Belgię, Szwajcarię, Niemcy, Danię, Wielką Brytanię, Francję oraz przygotowali album, który na pewno spodoba się fanom wypraw.

Niezapomniane historie i świetne pomysły na podróże przekazane przez społeczność Dacii zostały zebrane w jednym albumie #DaciaRoadStories, który jest dostępny na stronie: https://daciaroadstories.com/fr/ oraz na Instagramie. Album w pełni oddaje ciepło i otwartość na potrzeby ludzi cechujące markę Dacia.

dacia_duster-n5

Nowa seria limitowana Sandero Stepway

Podczas targów motoryzacyjnych Paris Motor Show przedstawiony zostanie również Sandero Stepway w trzech oryginalnych wersjach zaprojektowanych przez Florę Jammes, Aurélie Abric i Pierre’a Lanciena. W konkursie zorganizowanym przez Dacię w kipcu internauci przesyłali własne projekty nowej „Serii Limitowanej”.

Trójka finalistów konkursu została przedstawiona podczas salonu w Parużu. Jednocześnie rozpoczęła się druga część konkursu, która potrwa do 13 października do godziny 18:00. Trzy finałowe projekty wezmą udział w głosowaniu wśród odwiedzających stoisko Dacii oraz internautów na stronie poświęconej salonowi: https://www.dacia.fr/. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany w postaci nowej Serii Limitowanej Sandero Stepway.

Dacia osiągnęła nowy rekord sprzedaży

Dacia osiągnęła najlepsze półroczne wyniki sprzedaży w historii. Marka potwierdziła trzecie miejsce na rynku sprzedaży samochodów osobowych dla klientów indywidualnych we Francji. Wyniki sprzedaży marki wzrosły w pierwszym półroczu we Francji o 20,8 proc.

dacia_duster-n6

Marka osiągnęła również rekordową sprzedaż 281 206 samochodów w Europie (wzrost o 14,6 proc.) i udział w rynku w wysokości 2,9 proc. (wzrost o 0,3 punktu). W ten sposób Dacia znalazła się w pierwszej piątce najlepiej sprzedających się samochodów dla klientów indywidualnych w Europie.

Sandero nadal jest numerem 1 sprzedaży dla klientów indywidualnych na naszym kontynencie. Nowy Duster również odnosi ogromne sukcesy i odnotował blisko 62 900 nowych rejestracji w Europie w ciągu sześciu miesięcy.