PARYŻ 2018: DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 – POTĘŻNA MOC HYBRYDY

www.laurentnivalle.fr

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego Mondial de l’Automobile w Paryżu DS Automobiles pokazuje wprowadzany do segmentu kompaktowych SUV-ów model DS 7 Crossback E-Tense 4×4 z napędem hybrydowym o potężnej mocy.

Nowe auto posiada moc 300 KM i 450 Nm momentu obrotowego, napęd na cztery koła, 50 kilometrów zasięgu w trybie w 100-procentowo elektrycznym (w cyklu WLTP) i odzyskiwanie energii podczas zwalniania i hamowania.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

PARYŻ 2018


 

Wszystkie nowe modele DS Automobiles, począwszy od DS 7 Crossback, będą zelektryfikowane. Nowy, kompaktowy SUV-ów klasy premium oferuje technologię benzynowego napędu hybrydowego wysokiej mocy.

DS 7 Crossback, który został wprowadzony do sprzedaży na początku 2018 roku, teraz otwiera się na zupełnie nowe obszary dzięki jedynemu w swoim rodzaju modelowi E-Tense 4×4. Po raz pierwszy w historii kompaktowy SUV jest napędzany trzema silnikami (1 spalinowy i 2 elektryczne) i łączy energię pochodzącą z paliwa z energią elektryczną pochodzącą z akumulatora trakcyjnego przystosowanego do ładowania z sieci.

Pod maską samochodu kryje się silnik benzynowy o mocy 200 KM (147 kW), który współpracuje z dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 109 KM (80 kW) i automatyczna, 8-stopniowa, elektrycznie sterowana skrzynia biegów EAT8. Łączna moc wynosi 300 KM, a łączny moment obrotowy 450 Nm, co ma szczególne znaczenie w samochodzie z napędem na cztery koła.

Crossback E-Tense 4×4 w trybie w 100-procentowo elektrycznym może pokonać dystans 50 kilometrów (w cyklu WLTP) i do 60 km (w cyklu NEDC) dzięki akumulatorowi o pojemności energetycznej 13,2 kWh. Jest to zasięg, który w zupełności wystarcza do pokonywania codziennych przejazdów typu „dom- praca- dom” w mieście lub na autostradzie, z prędkością do 135 km/h.

Gdy akumulator rozładuje się lub gdy wymagana jest zwiększona skuteczność napędu, pałeczkę przejmuje silnik spalinowy.

Nowy model wkracza na rynek, a zapoznać się z nim można na targach motoryzacyjnych Paris Motor Show. Przyjmowanie zamówień zaplanowano na 4 października, podobnie jak na edycję inauguracyjną DS 3 Crossback La Premiere.

Ponadto DS Automobiles pokaże w Paryżu nową limitowaną edycję DS 3 Forever, która uzupełnia nową gamę DS 3. Gama dysponuje zmodyfikowaną elektroniką, która umożliwia wprowadzenie nowych, zaawansowanych technologicznie systemów.

Ekskluzywne stoisko DS usytuowane w pawilonie nr 1 centrum targowego Parc des Expositions przy Porte de Versailles zaprasza odwiedzających do wejścia w świat modeli marki. Wystarczy pójść za grą świateł LED rozmieszczonych wzdłuż trasy zwiedzania i znakami E-Tense (jest oznaczeniem wszystkich zelektryfikowanych wersji modeli DS), aby dowiedzieć się wszystkiego o teraźniejszości i przyszłości DS.

Zelektryfikowane modele DS Automobiles prezentowane w ramach światowej premiery:
- DS 3 Crossback, SUV w stylu high-tech oraz jego elektryczna wersja DS 3 Crossback E-Tense;
- DS 7 Crossback E-Tense 4×4 z hybrydowym benzynowym układem napędowym o dużej mocy;
- DS E-Tense FE 19, elektryczny jednomiejscowy bolid z mistrzostw FIA Formuły E w nowych barwach wyścigowych na sezon 2018/19;
- DS X E-Tense, elektryczny dreamcar, wizja luksusowego samochodu marzeń w 2035 roku by DS.