PARYŻ 2018: RENAULT EZ-ULTIMO CZYLI SAMOCHÓD- ROBOT

ez-ultimo1

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego Mondial de l’Automobile w Paryżu Renault zaprezentowało koncepcyjny pojazd EZ-ULTIMO, który zamyka trylogię trzech konceptów obrazujących przyszłość współdzielonej mobilności w mieście.

Auto otwiera drogę do luksusowych podróży na żądanie dla wszystkich z możliwością zamówienia elektrycznego samochodu na godzinę lub na cały dzień.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

PARYŻ 2018


 

Ten „prywatny mobilny salon” może być przedłużeniem pobytu w luksusowym hotelu, ośrodku wypoczynkowym czy lotu samolotem. EZ-ULTIMO to również nowe możliwości wykorzystania czasu spędzanego w pojeździe.

2018 - EZ-ULTIMO

 

– Zainspirowany nowoczesną architekturą, idealnie wpisujący się w inteligentne miasta przyszłości, EZ-ULTIMO oferuje ekskluzywne doświadczenie mobilności dla wszystkich. Wraz z nadejściem autonomicznych, inteligentnych samochodów elektrycznych wchodzimy w nowy, pasjonujący rozdział projektowania samochodów – powiedział Laurens van den Acker, wiceprezes Grupy Renault ds. Corporate Design.

EZ-ULTIMO otwiera nowe perspektywy przed designem Renault. Na pokładzie samochodu- robota podróżujący może w pełni wykorzystać czas jazdy. Wnętrze zaprojektowane jest jak prywatny komfortowy salon, wyposażony we wszystkie usługi, potrzebne by zapewnić odpoczynek lub rozrywkę.

Ciepła i komfortowa stylistyka EZ-ULTIMO ucieleśnia koncepcję Easy Life marki. Szerokie, automatycznie otwierane drzwi zapewniają łatwe wsiadanie, a do pasażera podjeżdża obrotowy fotel. Pasażerowie, ukryci pod przeszkloną wielopłytkową konstrukcją górnej części nadwozia, są niewidoczni dla przechodniów.

2018 - EZ-ULTIMO

 

Niepowtarzalne wyrafinowane wnętrze EZ-ULTIMO zostało zaprojektowane z użyciem luksusowych materiałów: drewna, marmuru i skóry. Wyraźnie widać inspiracje ze świata architektury wnętrz. Pasażerowie mają do dyspozycji piękne, wyrafinowane wnętrze sprzyjające odprężeniu.

Pokazywany na targach motoryzacyjnych Paris Motor Show EZ-ULTIMO jest wyposażone w systemy jazdy autonomicznej poziomu czwartego i umożliwia różnorodne zastosowania. Jest to samochód inteligentny, połączony z infrastrukturą i przystosowany do jazdy w mieście, na autostradzie lub do przejazdów wahadłowych po wyznaczonej trasie.

Nowe możliwości spędzania czasu w samochodzie

– Pojawienie się inteligentnych i autonomicznych samochodów zmienia nasz sposób korzystania z nich. Marka Renault jest przekonana, że należy na nowo przemyśleć sposób spędzania czasu w samochodzie i rozwinąć nowe, wzbogacające możliwości, zarówno na płaszczyźnie prywatnej, jaki zawodowej. Dlatego też Grupa nawiązała kontakt z branżą mediową i podpisała pierwszą umowę o współpracy edytorskiej z Grupą Challenges w celu opracowania Augmented Editorial Experience. AEX umożliwia przeżycie niezwykle realistycznego, immersyjnego doświadczenia na pokładzie samochodu dzięki połączeniu spersonalizowanych treści i interfejsu multimedialnego. Każda podróż może teraz stać się unikatową okazją do nauki, tak jak to pokazuje EZ-ULTIMO – dodał Laurens van den Acker.

2018 - EZ-ULTIMO

 

Wizja Grupy Renault

EZ-ULTIMO jest trzecim samochodem koncepcyjnym Renault,testującym usługi mobilności miejskiej z wykorzystaniem autonomicznych, inteligentnych i współdzielonych samochodów z napędem elektrycznym. EZ-ULTIMO zostało zaprojektowane na tej samej modułowej platformie co EZ-GO, miejski samochód- robot na żądanie i EZ-PRO, autonomiczny pojazd- robot przeznaczony do obsługi dostaw „ostatniego kilometra”.

Zaprezentowane przez Renault i zainspirowane pragnieniem stworzenia oferty zrównoważonej mobilności dla wszystkich, trzy elektryczne i autonomiczne concept cary są doskonałą ilustracją wizji zrównoważonej i współdzielonej mobilności jutra.