PARYŻ 2018: SKODA KAROQ SPORTLINE CZYLI SUV W WYDANIU SPORTOWYM

skoda-karsport1

Nowa, usportowiona wersja kompaktowego SUV-a – Karoq Sportline to kolejny model Škody debiutujący podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego Mondial de l’Automobile w Paryżu.

Jeszcze bardziej dynamiczna, wyposażona w silnik benzynowy 2.0 TSI o mocy 140 kW (190 KM) nowa, usportowiona wersja wyposażona jest w innowacyjne rozwiązania z zakresu multimediów i bezpieczeństwa.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

PARYŻ 2018


 

Sportowy design nowego samochodu podkreślają dostępne w standardzie 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich oraz zapewniające komfort eleganckie, sportowe fotele.

skoda-karsport2

Cztery dostępne silniki i opcja napędu 4×4

Škodę Karoq Sportline można wybrać z jednym z czterech silników. Wśród nich dostępny będzie zarezerwowany wyłącznie dla tej wersji wymieniony wyżej silnik benzynowy 2.0 TSI z automatyczną skrzynią DSG i napędem na cztery koła. Taką samą moc wytwarza również silnik Diesla o pojemności 2 litrów, który również wystąpi wyłącznie z automatyczną skrzynią DSG oraz napędem 4×4.

2.0 TDI o mocy 110 kW (150 KM) dostępny będzie ze skrzynią manualną i napędem 4×4 lub na przednie koła, natomiast ze skrzynią automatyczną DSG w ofercie znajdzie się tylko napęd 4×4. Silnik benzynowy 1.5 TSI 110 kW (150 KM) będzie występować ze skrzynią manualną oraz DSG i w wariancie na cztery koła zawsze ze skrzynią DSG.

skoda-karsport3

Wirtualny kokpit i najwyższy standard łączności

Nowa usportowiona wersja SUV-a wyposażona jest w najnowszej klasy rozwiązania z zakresu multimediów i bezpieczeństwa. Dostępny w opcjonalnym wyposażeniu Wirtualny Kokpit posiada dodatkowy, piąty tryb wyświetlania, w którym centralnie umieszczony został obrotomierz Skoda Connect dzięki internetowym systemom informacyjno – rozrywkowym, w tym modułowi LTE i Wi-Fi, pozwalają pasażerom nieustannie pozostawać w trybie online.

W ramach usługi Infotainment Online, kierowca posiada dostęp do interesujących informacji i sytuacji na drodze. Nowy model został wyposażony również w proaktywne funkcje z zakresu bezpieczeństwa. Jedną z nich jest dostępna opcjonalnie możliwość automatycznego wykonywania połączeń alarmowych, umożliwiająca w razie wypadku natychmiastowe wezwanie służb ratowniczych.

Dbając o komfort jazdy, nowe auto umożliwia kierowcy konfigurację sposobu pracy napędu za pomocą wyboru jednego z dostępnych trybów.

skoda-karsport4

Elegancja w sportowym wydaniu

Sportowy design nowej linii Sportline jest widoczny już na pierwszy rzut oka zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz samochodu. Zderzaki o sportowej stylistyce i ekskluzywne, czarne, 18-calowe obręcze kół Mytikas, wykonane ze stopów lekkich lub dostępne jako opcja 19-calowe, antracytowe obręcze o wzorze Vega nadają autu sportowy charakter.

Na przednich błotnikach widnieje emblemat wersji, a elegancką sylwetkę nowego modelu dopełniają przyciemniane szyby, czarne relingi oraz nadwozie utrzymane w sportowej stylistyce.

Czarne, sportowe fotele wewnątrz samochodu zapewniającą dodatkowy komfort pasażerom. Wielofunkcyjna sportowa kierownica pokryta jest perforowaną czarną skórą. Sportowe wnętrze uzupełniają: pakiet oświetlenia LED Ambiente umożliwiający nastrojowe oświetlenie wnętrza, pedały z elementami ze stali nierdzewnej, czarna podsufitka i słupki dachowe w tym samym kolorze.

Škoda Karoq Sportline to kolejna wersja kompaktowego SUV-a, która swoją premierę będzie mieć już podczas targów motoryzacyjnych Paris Motor Show. To wynik strategii producenta, który konsekwentnie rozszerza swoją gamę modelową.