POLSCY PRODUCENCI CZĘŚCI CHCĄ PODBIĆ ZAGRANICZNE RYNKI

aaa

Zespół ambasadorów polskich producentów części motoryzacyjnych – tak nazywa się nowo powołana jednostka, która ma ułatwić kontakt polskich producentów z dużymi zagranicznymi firmami.

Chodzi o to, aby w rezultacie doprowadzić do ich sukcesu na europejskich i światowych rynkach.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

– To ogromna szansa dla polskiego przemysłu produkującego części motoryzacyjne o wartości 80 miliardów złotych – mówi Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

SDCM jako członek europejskiej organizacji FIGIEFA, jedynej europejskiej organizacji reprezentującej interesy dystrybutorów części motoryzacyjnych ma stały kontakt z władzami pozostałych europejskich stowarzyszeń zrzeszonych w FIGIEFA.

– To najlepszy i bezpośredni kanał, umożliwiający zbudowanie kontaktów handlowych dla polskich producentów w całej Europie – mówi Franke.

Wśród ambasadorów znaleźli się reprezentanci dużych międzynarodowych grup zakupowych w branży, którzy pomagają w promowaniu polskich producentów za granicą, ułatwiają kontakty z zagranicznymi dystrybutorami i umożliwiają nawiązanie efektywnych kontaktów handlowych. W sposób ciągły SDCM rozbudowuje szczegółowy katalog polskich producentów, który posłuży ambasadorom jako źródło wiedzy o potencjale naszych producentów.

Co prawda polscy producenci już dzisiaj osiągają znaczące sukcesy na rynkach europejskich – ponad 50 proc. krajowej produkcji jest eksportowana, a dynamika wzrostu produkcji co roku przekracza 9 proc.

Najbliższą szansą na osobisty kontakt ambasadorami polskich producentów będzie XIII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, który odbędzie się w dniach 7-8 listopada w Warszawie. To największa impreza branży motoryzacyjnej w Polsce, współorganizowana przez SDCM.

W trakcie Kongresu przewidziana jest specjalna sesja z udziałem ambasadorów – przedstawicieli międzynarodowych grup zakupowych oraz przedstawicieli polskich producentów części – będzie to doskonała okazja zarówno do podsumowania bieżących projektów, jak i nawiązania kontaktu z dużymi zagranicznymi podmiotami. Jednym z ważnych tematów podczas tej sesji będzie dyskusja nad kwestią związaną z prawami własności intelektualnej i wynikających z tego szans i zagrożeń dla producentów części.