PORSCHE: JUŻ PONAD 20 TYSIĘCY CHĘTNYCH NA KUPNO TAYCANA

porsche-tyc1

Taycan to pierwszy samochód sportowy firmy Porsche z napędem elektrycznym. Model stał się popularny na całym świecie, choć publiczna premiera modelu odbędzie się dopiero we wrześniu.

Ostateczny design nowego auta wciąż pozostaje nieznany. Tymczasem już obecnie ponad 20 tys. osób z różnych zakątków globu wyraziło zainteresowanie zakupem własnego egzemplarza.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Producent potwierdził to podczas targów motoryzacyjnych Geneva Motor Show. To liczba zarejestrowanych jak dotąd potencjalnych nabywców – każdy z nich musiał wpłacić zaliczkę w wysokości 2500 euro (w Europie).

porsche-tyc2

Porsche Taycan zadebiutuje we wrześniu na salonie samochodowym w Paryżu, a jego rynkowa premiera ma się odbyć przed końcem bieżącego roku. Samochód będzie w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie znacznie poniżej 3,5 sek., a jego zasięg wyniesie ponad 500 km (w cyklu NEDC). Co więcej, naładowanie akumulatora energią wystarczającą do zwiększenia zasięgu o 100 km może trwać zaledwie 4 min. (pomiar zgodnie z procedurą cyklu NEDC).

– Ogromne zainteresowanie Porsche Taycan pokazuje nam, że nasi klienci i fani są podekscytowani pierwszym sportowym sportowcem Porsche tak samo jak my – i dlatego zwiększyliśmy nasze zdolności produkcyjne. Taycan będzie najbardziej sportowym i najbardziej zaawansowanym technicznie pojazdem w swoim segmencie: będzie prawdziwym Porsche – potwierdził Detlev von Platen, członek zarządu marki ds. sprzedaży i marketingu.