PORSCHE: KONCEPCYJNY MISSION E CROSS TURISMO W PRODUKCJI

porsch-konc1

Rada nadzorcza Porsche AG zatwierdziła seryjną produkcję koncepcyjnego studium Mission E Cross Turismo. Pojazd zadebiutował podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych Geneva Motor Show.

Na potrzeby budowy producent sportowych samochodów stworzy w swojej siedzibie w Zuffenhausen 300 dodatkowych miejsc pracy.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

ECO


 

Gotowe do jazdy koncepcyjne studium Mission E Cross Turismo było atrakcją genewskiego salonu samochodowego, gdzie spotkało się z pozytywnym przyjęciem, zarówno ze strony gości, jak i przedstawicieli mediów.

porsch-konc2

Czterodrzwiowy prototyp korzysta z architektury 800 V i jest przygotowany do połączenia z siecią szybkiego ładowania. Jego moc systemowa wynosi 600 KM, a zasięg – 500 km (cykl NEDC).

Samochód wywodzi się z modelu Taycan – pierwszego w pełni elektrycznego Porsche, którego rynkowy debiut zaplanowano na przyszły rok. W związku z wprowadzeniem go do oferty w Zuffenhausen powstaje 1200 nowych miejsc pracy

Szczególne znaczenie Porsche przywiązuje do zrównoważonej produkcji pojazdu – będzie ona neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Do 2022 r. firma planuje zainwestować w elektro- mobilność ponad 6 mld euro.