PORSCHE: RUSZYŁ KOLEJNY SEZON SZKOLEŃ EXPERIENCE W POLSCE

porsche-szk0

Porsche kontynuuje cykl imprez Experience w Polsce. W tym roku odbędą się aż dwie tury programu – właśnie rozpoczęte aktywności majowe oraz kolejne pod koniec sierpnia i we wrześniu.

To okazja, by poznać możliwości samochodów marki w naturalnym dla nich środowisku – na torze wyścigowym.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Tor Silesia Ring zamienia się w Porsche Experience Center. Nasz kraj dołączył bowiem do prestiżowego grona państw posiadających oferujący szkolenia sportowej jazdy certyfikowany przez producenta obiekt torowy taki jak w Silverstone, Le Mans, Szanghaju, Los Angeles, Atlancie czy Lipsku.

Uczestnicy Porsche Experience mają do wyboru cztery zróżnicowane formuły szkoleń z zakresu bezpiecznej i dynamicznej jazdy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Do ich dyspozycji będzie aż 31 sportowych samochodów Porsche o łącznej mocy ponad 13 tysięcy koni mechanicznych!

porsche-szk12

 

Szeroki zakres szkoleń odpowiada zróżnicowaniem potrzeb i umiejętnościom – od kierowców, którzy chcą udoskonalić swoją technikę jazdy, prowadzić bezpieczniej i zdobyć dodatkową pewność siebie, przez mniej lub bardziej doświadczonych amatorów sportowej jazdy, aż po imprezy dla tych, którzy biorą udział w zawodach motorsportowych.

To także niecodzienna okazja, by w praktyce przetestować imponujące możliwości samochodów Porsche i ich najnowocześniejsze rozwiązania w bezpiecznych warunkach zamkniętego toru wyścigowego, w towarzystwie profesjonalnych instruktorów służących cennymi wskazówkami.

Jeszcze do niedawna chętni do skorzystania z oferty Porsche Experience musieli jechać za granicę. Od ubiegłego roku programy szkoleniowe organizowane są również w Polsce – na torze wyścigowym Silesia Ring, najnowocześniejszym tego typu obiekcie w naszym kraju. Tor ma aż 7 różnych konfiguracji.

Jego główna nitka liczy 3,6 km długości, 15 zakrętów oraz od 12 do 15 metrów szerokości, a najdłuższa prosta mierzy 730 m. Dodatkowym atutem toru jest dogodna lokalizacja, zaledwie 8 km od autostrady A4. Co więcej, na terenie obiektu znajduje się specjalny pawilon Porsche, w którym uczestnicy będą mogli w komfortowych warunkach odpocząć pomiędzy poszczególnymi aktywnościami, a także zapoznać się z gamą ekskluzywnych akcesoriów Porsche Driver’s Selection.

porsche-szk13

 

Ubiegłoroczna edycja Porsche Experience w Polsce spotkała się z szerokim oddźwiękiem i zakończyła się sukcesem. W tym roku cykl imprez szkoleniowych powraca w rozbudowanej formule. Wśród modeli znajdą się m.in.: 718 Boxster GTS, 911 Carrera GTS Cabriolet, 911 Carrera T, 911 GT3, 911 GT3 RS, 911 Turbo S, Cayenne Turbo, Macan GTS, Macan Turbo z pakietem Performance, Panamera Turbo Executive czy Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo.

Gama szkoleń obejmuje cztery zróżnicowane programy. Pierwszy z nich – „Porsche On Track” – to 2-dniowa impreza dla kierowców, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z Porsche i poznać możliwości sportowych samochodów w ich naturalnym otoczeniu. Drugi program szkoleń, również 2-dniowy – „Porsche Sport Driving School: Precision” – adresowany jest do tych, którzy mają już pewne doświadczenie z samochodami Porsche, ale nie mieli jeszcze okazji sprawdzić ich możliwości na torze wyścigowym.

3-dniowe szkolenie „Porsche Sport Driving School: Performance” to formuła dla wymagających pasjonatów motorsportu, którzy dysponują co najmniej średnio- zaawansowanymi umiejętnościami i chcą je dalej rozwijać. Ofertę zamyka 2-dniowy program „Porsche Track Day”, stworzony z myślą o właścicielach aut Porsche, którzy chcieliby nauczyć się wyzwolić ich pełny potencjał pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Osobom zainteresowanym uczestnictwem w jazdach dodatkowych informacji udzieli najbliższe Porsche Centrum. Można je także uzyskać na stronie internetowej porsche.pl/motorsport-i-imprezy/porsche-driving-experience-2018.

porsche-szk15

 

Partnerem Porsche Driving Experience jest firma Michelin, producent opon, które dzięki swoim właściwościom i jakości sprawdzają się nie tylko w ruchu ulicznym, ale także podczas ekstremalnych prób sportowych.

Oferta Porsche Experience obejmuje profesjonalne programy szkoleniowe organizowane na całym świecie, od spalonej słońcem Namibii aż po zaśnieżoną Finlandię, na rozgrzanym asfalcie i na lodzie.

Szkolenia kierowane są nie tylko do właścicieli samochodów Porsche – może wziąć w nich udział każdy, kto chce podnieść swoje kwalifikacje za kierownicą, przesunąć własne limity i z bliska poznać sportowe DNA kultowej marki ze Stuttgartu- Zuffenhausen. A przy okazji przeżyć niesamowitą, pełną adrenaliny przygodę.