POZNAŃ MOTOR SHOW 2018: NOWE OPONY NA STOISKU MICHELIN

michelin-pozn1

Podczas salonu samochodowego Poznań Motor Show firma Michelin zaprosiła na swoje stoisko Krzysztofa Hołowczyca, który opowiadał o nowych technologiach produkcji opon wywodzących się z motosportu.

Mówił też o testach opon w centrum technologicznym w Ladoux oraz na torze w Palm Springs. Znany kierowca rajdowy przybliżył również szczegóły współpracy marki z Porsche.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

POZNAŃ MOTOR SHOW 2018


 

Na stoisku Michalin odbył się także premierowy pokaz prywatnej kolekcji samochodów Porsche wzorowanych na pierwszych legendarnych modelach 911 RS z 1973 roku.

michelin-pozn6

Na targach motoryzacyjnych w Poznaniu producent pokazał po raz pierwszy w Polsce oponę Michelin Primacy 4, która dzięki innowacyjnej konstrukcji zapewnia krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni aż do zużycia bieżnika do wysokości 2 mm, a przy tym bardzo dużą trwałość. Z badań DEKRY wynika, że opony te cechuje trwałość większa o 18 tys. km od innego ogumienia. Nowa opona ma także oznaczenia ułatwiające kontrolowanie poziomu zużycia.

Według raportu międzynarodowej firmy konsultingowej Brand Finance marka Michelin jest najbardziej wartościową marką w przemyśle oponiarskim. Wyceniono ją na 7,9 miliarda dolarów, co daje wzrost o 30 proc. Wyższa wartości marki Michelin to między innymi efekt sukcesu rynkowego innych opon, które pokazano na Motor Show w Poznaniu: Pilot Sport 4 S (skonstruowana z wykorzystaniem nowatorskich technologii) i CrossClimate+ (pierwsza na świecie opona letnia z homologacją zimową).

michelin-pozn2

Primacy 4, która powstała po trzech latach prac konstrukcyjnych, zapewnia krótką drogą hamowania na mokrej nawierzchni, zarówno gdy jest nowa, jak i w trakcie użytkowania. Testy TUV SUD dowiodły, że droga hamowania nowej opony jest krótsza. Ten efekt udało się osiągnąć dzięki wykorzystaniu w mieszance gumowej elastomerów najnowszej generacji oraz optymalizacji konstrukcji bieżnika. Rowki bieżnika są w przekroju bardziej prostokątne od tradycyjnych o stożkowatym kształcie.

Dzięki temu przestrzeń do odprowadzania wody zwiększyła się o 22 proc., co nawet przy 2-milimetrowym bieżniku podnosi jej odporność na aquaplaning. Ponadto z testów DEKRY wynika, że trwałość Primacy 4 jest większa – średnio o 18 000 kilometrów.

Michelin Primacy 4, która trafiła właśnie do sprzedaży, jest dostępna w 57 rozmiarach – od 205/55/R16 do 255/40/R18 (17 rozmiarów opon 16″, 30 – 17″, 10 – 18″).

michelin-pozn4

Ponadto podczas targów Motor Show w Poznaniu firma Michelin pokazała swoje najszybsze opony dla aut luksusowych i o ultrawysokich osiągach:
- Pilot Sport Cup 2 – przeznaczona na tor z homologacja drogową; stanowi wyposażenie seryjne takich aut jak Mercedes AMG Project One, Porsche GT2 RS czy Bugatti Chiron Sport; dedykowana w 80 proc. na tor, zaś w 20 proc. do poruszania się po drogach publicznych;
- Pilot Sport 4 S – o ultrawysokich osiągach posiadająca najwyższy indeks prędkości (Y) umożliwiający jazdę przy ponad 300 km/godz.; stanowi seryjne wyposażenie takich aut jak Ferrari 488 Pista, Porsche 911 czy BMW M5.

michelin-pozn5

Michelin zaprezentował też pierwszą na świecie letnią oponę z homologacją zimową CrossClimate+.

Firma wystąpiła ze swoimi oponami na wielu stoiskach między innymi: Porsche, BMW, Ferrari, Mercedesa i TVN Turbo (z najnowszym samochodem motosportowym Hyundai i20 R5 załogi Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski).

michelin-pozn3