POZNAŃ MOTOR SHOW 2019: HYUNDAI NEXO DEBIUTUJE W POLSCE

hyundai_nexo-1

Na Targach Motoryzacyjnych Poznań Motor Show Hyundai Motor Poland zaprezentuje portfolio swoich produktów oraz inicjatyw technologicznych, podzielonych na trzy obszary.

Są nimi: sekcja mobilności przyszłości, sekcja prezentującą partnerstwo Hyundai z Mistrzostwami Świata FIFA U-20 Polska 2019 oraz sekcja N.

Podczas tegorocznych targów na stoisku marki swoją polską premierę będzie miał SUV NEXO zasilany ogniwami wodorowymi oraz model Tucson N Line w sportowej stylizacji. Oprócz tego w sekcji mobilności przyszłości zobaczyć będzie można ekologiczny model Kona Electric, modele Ioniq Hybrid oraz Ioniq Electric.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

POZNAŃ MOTOR SHOW 2019


 

W sekcji piłki nożnej znajdować się będą modele Santa Fe, nowa Elantra, Kona oraz nowy i20. W sekcji N modele umieszczone zostaną ze sportowej gamy N: i30 Hatchback N, łączący styl i elegancki design ze znakomitymi właściwościami jezdnymi i30 Fastback N oraz nowy i30 Fastback z nową wersją wyposażenia N Line.

hyundai_nexo-2

Posiada ona elementy wyglądu zewnętrznego i wewnętrznego wprost z i30 Fastback N. Dodatkowo na stoisku planowane są atrakcje dla odwiedzających gości, a na zewnątrz jazdy testowe modelami: Kona Electric, i30 Fastback N oraz Tucson w wersji mild- hybrid.

NEXO To SUV zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi, który łączy zaawansowaną technologię z futurystyczną stylistyką i dużym zasięgiem. Nadwozie budzi skojarzenia z płynącym strumieniem wody. Podczas jazdy samochód filtruje i oczyszcza powietrze. Oznacza to, że obniża zanieczyszczenie powietrza drobnymi pyłami. Powietrze przefiltrowane przez bardzo skuteczny filtr powietrza jest w 99,9 proc. wolne od cząstek stałych. Nowe auto zapewnia zasięg jazdy wynoszący aż 666 kilometrów (WLTP). Drugi produkowany masowo samochód z ogniwami paliwowymi przyśpiesza od 0 do 100 km/h w 9,2 sekundy.

hyundai_nexo-3

Kona Electric jest pierwszym elektrycznym sub kompaktowym SUV-em na europejskim rynku. Dynamiczna jest dzięki 395 Nm momentu obrotowego dostarczanego przez elektryczny układ napędowy. Rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,6 sekundy (w wersji 64 kWh). Zasięg zależy od wybranej wersji: akumulatory o pojemności 29,2 kWh pozwalają na jednym ładowaniu przejechać 289 km, zaś zestaw o pojemności 64 kWh aż do 449 km.

Wyróżnikiem wersji z napędem elektryczny jest elegancka, zamknięta osłona chłodnicy z podwójnymi reflektorami LED. Siedem kolorów nadwozia można łączyć z trzema kontrastowymi kolorami dachu. 8-calowy ekran dotykowy integruje nawigację 3D, media i funkcje łączności. Kona Electric jest wyposażona w zaawansowany system wspomagania kierowcy, SmartSense.

hyundai_nexo-4

Ioniq Electric. Jego płynne linie nadwozia i zbalansowane proporcje podkreślają połączenie wysokich osiągów i niskiego zużycia energii. Specjalnie zaprojektowane aluminiowe felgi poprawiają całościowe aerodynamiczne osiągi. Panel grilla uwydatnia stylowe reflektory LED i miedziana dolna listwa podkreślają przedni zderzak. Zasięg jazdy do 280 km bez emisji spalin pozwala na codzienne poruszanie się po mieście.

Silnik elektryczny o dużej mocy i maksymalnym momencie obrotowym 295 Nm zapewnia doskonałe przyspieszenie. W jednym miejscu znajdują się dwa gwiazda do ładowania. Jedno służy do standardowego ładowania na domowej lub publicznej stacji ładującej. Drugie pozwala naładować akumulator do 80 proc. w zaledwie 23 minuty.

hyundai_nexo-5

Ioniq Hybrid Dynamiczna stylistyka biksenonowych reflektorów HID akcentuje kształt heksagonalnego grilla. Przedni zderzak podkreślony został przyciągającymi spojrzenia reflektorami LED do jazdy dziennej oraz niebieską listwą. Stylistykę dopełniają osiągi i właściwości jezdne. Ulepszona dwusprzęgłowa, silnik spalinowy, silnik elektryczny o mocy 43,5 KM oraz litowo- jonowe akumulatory polimerowe ze sobą współgrają. Prędkość maksymalna wynosi do 120 km/h.

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 w piłce nożnej są organizowane przez FIFA co dwa lata i uczestniczą w nich zawodnicy do lat 20. W 2019 roku (maj- czerwiec) 24 najlepsze reprezentacje narodowe z całego świata po raz pierwszy będą walczyć o tytuł młodzieżowego mistrza świata w Polsce. Jako zawodów, na okres mistrzostw marka udostępni dla potrzeb logistycznych turnieju 112 samochodów, w tym m. in. modele: Santa Fe, Tucson, Kona oraz i40. Podobnie oklejone zostaną samochody na stoisku Hyundai podczas tegorocznych targów w Poznaniu.

hyundai_nexo-6

Tucson N Line. Nowa wersja wyróżnia się inspirowanymi sportami motorowymi detalami zewnętrznymi oraz wewnętrznymi. Pierwszy SUV o sportowym zacięciu jest dopiero początkiem nowości, które zostaną zaprezentowane przez markę. Więcej szczegółów dotyczących wyglądu, specyfikacji oraz cen modelu zostanie przedstawionych już wkrótce.