POZNAŃ MOTOR SHOW 2019: KIA e-NIRO, PRICEED I POLICYJNY STINGER

kia_eNiro_1

Podczas targów motoryzacyjnych Motor Show 2019 w Poznaniu Kia zaprezentuje wszechstronną ofertę. Polską premierę będzie miał nowy crossover z napędem elektrycznym – e-Niro.

Na stoisku o powierzchni blisko 900m² goście marki Kia będą mieli okazję zobaczyć całą niemal gamę oferowanych w Polsce modeli w tym ProCeeda oraz cywilnego i policyjnego Stingera.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

POZNAŃ MOTOR SHOW 2019


 

W dniach 28-31 marca odbędzie się kolejna edycja Poznań Motor Show. Salon samochodowy w Poznaniu to świetna okazja by przedstawić swoją ofertę.

kia_eNiro_3

Jeszcze kilka lat temu pojawienie się auta elektrycznego na stoisku którejś z marek urastało do rangi sensacji. Obecnie wszyscy już wiedzą, że elektro- mobilność to przyszłość motoryzacji. e-Niro jest alternatywą dla kompaktowych crossoverów napędzanych tradycyjnymi silnikami spalinowymi zarówno benzynowymi, jak i wysokoprężnymi.

Nowe auto będzie wyposażone w akumulator litowo- jonowy o dużej pojemności, wynoszącej 64 kWh. Wg homologacji WLTP w cyklu mieszanym zapewnia on zasięg większy niż 455 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora. W cyklu miejskim wg normy WLTP e-Niro może przejechać do 615 km. W ofercie będzie również e-Niro z akumulatorem litowo- jonowym o pojemności wynoszącej 39,2 kWh, który w cyklu mieszanym wg normy WLTP zapewnia zasięg do 289 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora.

kia_eNiro_4

Po podłączeniu e-Niro do szybkiej ładowarki o mocy 100 kW, ładowanie akumulatora z 20 do 80 proc. zajmuje jedynie 42 minuty. Nowa, elektryczna Kia sprawdzi się podczas codziennej eksploatacji oraz w czasie długich podróży. Model wyposażony w akumulator o pojemności 64 kWh jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 150 kW (204 KM), który generuje maksymalny moment obrotowy o wartości 395 Nm. e-Niro z takim układem napędowym przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,8 sekundy.

Nowe e-Niro dołącza do Niro hybrydowego i hybrydy typu plug- in, których ponad ćwierć miliona egzemplarzy sprzedano już na całym świecie od czasu wprowadzenia tego modelu do oferty w 2016 r. Ceny i specyfikacje zaprezentowanej po raz pierwszy w Polsce Kii e-Niro ogłoszone zostaną w drugiej połowie tego roku, natomiast w polskich salonach samochód pojawi się w pierwszym kwartale 2020 roku.

kia_eNiro_5

Kia Motors Polska zaprezentuje ponadto w Poznaniu niemal całą swoją gamę modelową. Na ekspozycji znajdzie się w sumie 18 samochodów. W strefie „emocje” nie zabraknie budzącego ogromne zainteresowanie ProCeeda w wersji GT i GT Line oraz cywilnego i policyjnego Stingera. W strefie „eco” uzupełnieniem dla e-Niro będą Niro HEV, Niro PHEV oraz Optima kombi PHEV.

Stoisko nabierze sportowego charakteru dzięki ekspozycji wyścigowych Picanto, które już w ostatni weekend kwietnia rozpoczną na torze Hungaroring zmagania w ramach Samochodowych Mistrzostw Polski Kia Platinum Cup.

kia_eNiro_2

Poznań Motor Show 2019 to największy salon motoryzacyjny w Polsce. Tegoroczna edycja odsłoni zwiedzającym pojazdy w ramach czterech salonów: samochodowego, motocyklowego, caravaningowego, ciężarowego. W Poznaniu będzie można zobaczyć w sumie ponad 60 motoryzacyjnych premier, samochodów koncepcyjnych oraz wizję motoryzacji według projektantów i inżynierów przyszłości.

Targi Poznań Motor Show 2019 odbędą się w dniach 28-31 marca w halach MTP.