POZNAŃ MOTOR SHOW 2019: NOWE PORSCHE 911 CABRIO

porsche-pms1

Nowe Porsche 911 (992) w odmianie kabriolet będzie można obejrzeć podczas targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show. Model naśladuje nowoczesne linie Coupé, zachowuje jednak formę typową dla wersji Cabrio.

W pełni automatycznie sterowany miękki dach ma szklane tylne okno, a w jego konstrukcji wykorzystano magnezowe pałąki, które skutecznie chronią przed „pompowaniem” poszycia przy wysokiej prędkości.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

POZNAŃ MOTOR SHOW 2019


 

Miękki dach można składać bądź rozkładać podczas jazdy z prędkością do 50 km/h. Nowa hydraulika skraca czas jego otwierania do około 12 sek., a elektrycznie wysuwany deflektor wiatru zapewnia ochronę szyi i karku przed przeciągami.

porsche-pms2

To oczywiście nie koniec atrakcji na ekspozycji Porsche. Znajdzie się na nim także aż pięć egzemplarzy Porsche 992 (najnowszej, ósmej generacji flagowego modelu 911, w najdoskonalszy sposób wyrażającego DNA marki) w odmianie Coupé.

Goście stoiska w strefie e-mobilności będą mogli też zobaczyć prototyp samochodu, którym marka w tym roku rozpocznie rywalizację w serii wyścigów Formuły E.

porsche-pms5

Jak zwykle na salonie samochodowym w Poznaniu nie zabraknie wersji specjalnych oraz aut klasycznych. Oba światy łączą się w dwóch modelach 935 – jednym klasycznym z lat 70., znanym m.in. z triumfu w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, oraz drugim współczesnym, opartym na GT2 RS hołdzie dla legendy sprzed 40 lat.

Warto też zwrócić uwagę na dwa auta zaprojektowane dla miłośników wyścigów – 911 GT2 RS Clubsport oraz 718 Cayman GT4 Clubsport, a także na klasyczne, pięknie odrestaurowane 911 F-model z 1968 r.

porsche-pms3

Podczas Poznań Motor Show miłośnicy Porsche będą też mogli nabyć ubrania i gadżety z kolekcji Porsche Driver’s Selection – i to w specjalnych cenach, korzystniejszych niż w Porsche Centrach oraz sklepie online. Podobnie jak samochody z Zuffenhausen, akcesoria Porsche łączą najwyższą jakość i funkcjonalność ze sportowym, eleganckim designem.

Targi Poznań Motor Show odbędą się w halach MTP przy ul. Głogowskiej 14.

porsche-pms4

Partnerem Porsche na targach jest producent opon Michelin Od ponad 50 lat producent opon współpracuje z Porsche przy tworzeniu ogumienia wysokich osiągów. Efektem tej współpracy są liczne zwycięstwa i zdobyte puchary w wyścigach samochodowych, m. in. w FIA World Endurance Championship (WEC).

Dzięki temu partnerstwu i dzięki możliwości testowania opon w najtrudniejszych, bardzo różnorodnych warunkach, Michelin zdobywa wiedzę na temat zachowania się opon, ich wytrzymałości, odporności na nieprzewidziane warunki drogowe, wykorzystując ją w produkcji opon do samochodów seryjnych Porsche.