PRZEDPREMIEROWY POKAZ NOWEGO OPLA COMBO LIFE

Opel-Combo-Lif1

Niedawno Opel zaprezentował pierwsze zdjęcia najnowszego modelu – Combo Life. Tymczasem w Warszawie odbył się już specjalny, ekskluzywny pokaz modelu.

Wyjątkowe – i to nie tylko dla zaproszonych gości i dziennikarzy – jest to, że polska premiera jest jedną z pierwszych w Europie.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

PREMIERY


 

Przyjmowanie zamówień na nowego kombivana rozpocznie się jeszcze w tym półroczu, a pierwsze egzemplarze trafią do salonów sprzedaży jesienią.

Opel-Combo-Lif2

– Opel Combo Life to doskonały uniwersalny samochód rodzinny. Jest bardzo praktyczny i w wyjątkowy sposób łączy w sobie przestronność z całą gamą innowacyjnych rozwiązań oraz nowoczesnych technologii w zakresie bezpieczeństwa i komfortu. Nowy Opel Combo Life to kolejne istotne wzmocnienie gamy modelowej marki Opel na polskim rynku – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Opel Poland.

Opel Combo Life dostępny będzie w dwóch wersjach długości – krótkiej (4,40 m) lub długiej (4,75 m). Oba warianty mają wysokość 1,8 metra i będą dostępne w konfiguracji pięcio- lub siedmiomiejscowej. W obu wariantach konfigurację siedzeń w drugim rzędzie można dostosować do indywidualnych preferencji. Klienci mają do wyboru standardową tylną kanapę dzieloną w proporcji 60/40 lub trzy pojedyncze fotele, które można wygodnie złożyć od strony bagażnika. Samochód może być wyposażony w pojedyncze lub podwójne drzwi przesuwne.

opel-combo-pr01

Opel Combo Life oferuje liczne technologie i systemy wspomagające kierowcę, takie jak system wykrywający objawy zmęczenia kierowcy, kamera cofania obejmująca kąt 180 stopni, wyświetlacz projekcyjny (head up), IntelliGrip oraz rozwiązania podnoszące komfort jazdy, takie jak podgrzewane fotele i podgrzewana kierownica pokryta skórą. Jedną z nowości jest funkcja Flank Guard, która wspomaga kierowców podczas skręcania przy małych prędkościach.

Nowy, rodzinny kombivan wyposażony jest w typowe dla Opla najnowsze systemy multimedialne, dostępne z pojemnościowym ekranem dotykowym o przekątnej wynoszącej nawet osiem cali. Ponadto porty USB w pierwszym i drugim rzędzie umożliwiają ładowanie tabletów i smartfonów, a do dogodnie umieszczonego gniazdka 230 V można podłączyć np. laptop. Kompatybilne smartfony można również ładować za pomocą opcjonalnej indukcyjnej ładowarki bezprzewodowej znajdującej się pod przyciskami sterującymi klimatyzacją.

opel-combo-pr02

Właściciele nowego auta bez najmniejszego trudu przewiozą również dużą ilość bagażu. W pięciomiejscowej wersji o standardowej długości minimalna pojemność bagażnika wynosi 597 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń pojemność bagażnika wersji standardowej wzrasta ponad trzykrotnie – do 2126 litrów.

Użytkownicy oczekujący jeszcze większej przestrzeni mogą oczywiście zdecydować się na zakup wersji o dłuższym rozstawie osi. W tym przypadku minimalna pojemność bagażnika wynosi 850 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń wielkość bagażnika wzrasta do imponującej wartości 2693 litrów.

opel-combo-pr03

Opel Combo Life będzie oferowany z szeroką gamą silników benzynowych i wysokoprężnych z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem. Silniki, w zależności od wersji, współpracują z pięcio- lub sześciobiegową przekładnią manualną. Dostępna będzie również ośmiobiegowa skrzynia automatyczna.

Fot.: MARCIN KARACZUN i OPEL