RAJD ARŁAMÓW 2014: GRZYB LIDEREM, HABAJ GONI (1. DZIEŃ)

a1

Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski (Skoda Fabia S2000) prowadzą po pierwszym dniu 1. Rajdu Arłamów, podczas którego odbyło się sześć bardzo trudnych, odcinków specjalnych.

Ich przewaga nad drugimi w klasyfikacji, Łukaszem Habajem i Piotrem Wosiem jest bardzo niewielka – wynosi zaledwie 2,1 sekundy.

sponsorenault1

Trzecią pozycję zajmują zwycięzcy ostatniego odcinka specjalnego I etapu – próby na ulicach Przemyśla, Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski (Ford Fiesta R5), którzy tracą 10,6 sek. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (Peugeot 207 S2000) zmniejszyli swoje szanse na podium – mają do odrobienia do trzeciego miejsca 25 sekund.

W rywalizacji o najwyższe pozycje liczą się jeszcze Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz (Ford Fiesta R5 – 42,3 sek.) oraz Dominykas Butvilas i Kamil Heller (Subaru Impreza STI – 58 sek.).

Dobrze sobie radzą też Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5 – 2.09,0 min.).

W gronie załóg w samochodach napędzanych na jedną oś przewodzą Radosław Raczkowski Szymon Gospodarczyk (Citroen DS3 R3T). Etap ukończyło 19 załóg.

Jutro drugi dzień zmagań, który zapowiada wielkie emocje. Rozegranych zostanie siedem OS-ów. Do rywalizacji powrócą Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur z Automobilklubu Polski, których Ford Fiesta R5 został naprawiony po porannym opuszczeniu drogi.