RAJD BARBÓRKA 2018: KAJETANOWICZ ZGARNĄŁ WSZYSTKO

rajd_barb1

Kajetan Kajetanowicz po raz szósty z rzędu wygrał Rajd Barbórka. Jadący z Maciejem Szczepaniakiem kierowca Automobilklubu Polski i Lotos Rally Team na ostatnim odcinku specjalnym na Bemowie powiększyła swoją przewagę nad konkurentami.

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk spisali się dzielnie, ale Skoda Fabia R5 okazała się wolniejsza od Forda Fiesta RS WRC i przewaga Kajto wzrosła do ponad czterech sekund.


Zobacz także:

RAJDY

RAJD BARBÓRKA 2018


 

Kajetanowicz wygrał trzy z czterech odcinków specjalnych tegorocznej Barbórki. Ostatnia próba, zaplanowana na Bemowie została odwołana z powodu opóźnienia po niegroźnego wypadku, do którego doszło na trasie.

rajd_barb4

Trzykrotny mistrz Europy po porannej rywalizacji na terenie Autodromu Automobilklubu Polski był zmuszony do odrabiania star, ale już po zakończeniu walki na Torze Modlin wyprzedzał Marczyka o sześć dziesiątych sekundy. Losy rywalizacji miały się więc zdecydować po powrocie na Bemowo.

Kajetanowicz i Szczepaniak pojechali ostatni odcinek perfekcyjnie, nie zostawiając złudzeń swoim rywalom.

– Fantastyczne uczucie, bo było to wielkie wyzwanie. Niewiele ludzi wie jak trudne dla mnie. Nie jest łatwo raz w roku wsiadać do tego samochodu i opanować go w 100 procentach. Cieszę się, że tu jesteśmy i zwyciężamy po raz szósty z rzędu, do tej pory nikt nie osiągnął czegoś takiego. Choć temperatura była bardzo niska, naszą rywalizację obserwowały tłumy kibiców, za co im dziękuję. Gratulacje dla Miko Marczyka, był bardzo szybki i zrobił dobrą robotę. Przed nami jeszcze Kryterium Asów na Karowej, musimy utrzymać koncentrację – podsumował kierowca Automobilklubu Polski i Lotos Rally Team, Kajetan Kajetanowicz.

rajd_barb2

Trzeciego miejsca musiał do ostatnich metrów bronić Łukasz Byśkiniewicz pilotowany przez Adama Jędraszka. Kierowca jadący Hyundaiem i20 od odcinków w Modlinie odpierał ataki Michała Ratajczyka (Mitsubishi Lancer Evo X) i ostatecznie wyprzedził go o nieco ponad sekundę.

Piąte miejsce zajęli Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski. Załoga prowadząca Peugeota 208 RX straciła do zwycięzców ponad 37 sekund.

rajd_barb3

Końcowa klasyfikacja 56. Rajdu Barbórka:
1. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (Ford Fiesta WRC);
2. Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5) – strata 4,18 sek.;
3. Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek (Hyundai i20) – 33,59 sek.;
4. Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak (Mitsubishi Lancer Evo X) – 34,66 sek.;
5. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (Peugeot 208 RX) – 37,58 sek.

KAROWA TAKŻE DLA KAJTO

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali Kryterium Asów na Karowej, odcinek specjalny wieńczący 56. edycję Rajdu Barbórka.

Na Karowej panowały równe, niezmienne warunki pogodowe. Niespodzianką był doskonały rezultat uzyskany przez Łukasza Byśkiniewicza pilotowanego przez Adama Jędraszka. Załoga prowadziła do chwili, kiedy na trasie pojawił się Miko Marczyk. Młody kierowca ścigający się Skodą Fabia R5 poprawił rezultat dotychczasowego lidera o blisko 4 sekundy i jedynym, który mógł mu odebrać pierwszą wygraną na Karowej pozostał Kajetanowicz.

rajd_barb5

Kajto i Szczepaniak ruszali na trasę jako ostatni. Międzyczasy pokazywały wyniki bardzo zbliżone do osiągniętych przez Marczyka, a na mecie kierowca z Ustronia był ostatecznie szybszy o zaledwie 97 setnych sekundy.

Tym samym pierwsza trójka rywalizacji na Karowej była identyczna z układem podium Rajdu Barbórka.

Czołówka Kryterium Asów Karowa
1. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak;
2. Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk – strata 0,97 sek.;
3. Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek – 3,69 sek.