RAJD CYPRU 2017: KAJETANOWICZ Z PUNKTAMI – NAJLEPSZY NA 2. ETAPIE

racyp_2_1

Nasser Al-Attiyah i Matthieu Baumel w Fordzie Fiesta R5 wygrali Cyprus Rally 2017, rundę Mistrzostw Europy (ERC FIA). To piąte zwycięstwo Katarczyka w tych zawodach – nikt jeszcze tego nie dokonał.

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (także Ford Fiesta R5) pokazali w niedzielę znakomitą dyspozycję. Wygrali trzy spośród sześciu odcinków specjalnych, na pozostałych zajmowali drugie pozycje.


Zobacz także:

SPORT

ITALIAN BAJA 2017


 

Kierowca Automobilklubu Polski i Lotos Rally Team powrócił na drugim etapie do rywalizacji w systemie Rally2. I choć po wypadnięciu z trasy w sobotę nie miał szans na punktowanie w klasyfikacji generalnej, to jednak znakomita postawa drugiego dnia przyniosła mu siedem punktów za etapowe zwycięstwo.

A oto jak przebiegała rywalizacja w niedzielę.

racyp_2_2

Kajetanowicz i Baran wygrywając oba, bardzo długie odcinki pierwszej pętli wypracowali sobie dużą przewagę nad rywalami. Na drugiej próbie lider Nasser Al-Attiyah stracił aż 36,6 sekundy!

Kajetan Kajetanowicz (Automobilklub Polski – Lotos Rally Team): Wróciliśmy do rywalizacji w Rajdzie Cypru. Dzisiejsza pierwsza pętla była bardzo udana, wygraliśmy dwa odcinki specjalne. Cieszę się ze swojego tempa. Nie uszkodziliśmy samochodu, a łatwo tutaj o taki błąd, czasami jest to loteria. Jest dużo grząskiego piachu, w którym nie widać wielkich głazów, a na nich można łatwo uszkodzić zawieszenie. Daję z siebie wszystko. Moim celem jest zdobycie siedmiu punktów i na tym się koncentruję.

Druga i trzecia pętla to nadal skuteczna jazda polskiej załogi i systematyczne powiększanie przewagi nad konkurentami. Rajd polska załoga zakończyła triumfem na finałowej próbie „Love Cyprus Golden Stage 2”.

racyp_2_4

Kajetan Kajetanowicz: Wygrywaliśmy dzisiaj odcinki specjalne i w zasadzie cała niedziela Rajdu Cypru należała do zespołu Lotos Rally Team. Kolejny raz udowadniamy, że nigdy się nie poddajemy, choć nie jest to łatwe po trudnościach. Nasser jechał dziś bardzo dobrze i dużo mogłem się od niego nauczyć. Zawsze jestem wdzięczny takim zawodnikom i choć robią to nieświadomie, jest to dla mnie duża lekcja, gdy ścigam się z tak doświadczonymi i szybkimi kierowcami. Wywozimy siedem punktów i jestem dumny z pracy członków zespołu, bo dali z siebie wszystko. Zmniejszamy różnicę punktową do lidera i jesteśmy gotowi do walki w Rzeszowie.

Jarek Baran: Powiedzieć, że był to najtrudniejszy rajd, jaki pamiętam, wydaje się trywialne przy tym, co spotkało nas wczoraj. Takie jednak są rajdy i pewnie zdarzy się jeszcze niejeden trudny. Bardzo się cieszę, że dzisiaj odzyskaliśmy pewność i tempo, wygrywając dzień. Ogromne podziękowania należą się naszym mechanikom, którzy bardzo ciężko i do późna pracowali, aby wydobyć samochód z naprawdę głębokiej dziury. Dzięki nim zdobyliśmy siedem punktów, które są i będą bardzo ważne w całej tegorocznej walce.

racyp_2_3

Wyniki Cyprus Rally
1. Al-Attiyah i Baumel (Ford Fiesta R5) – 2:31.44,3 godz.;
2. Galatariotis i Ioannou (Mitsubishi Lancer Evo X) – strata 6.12,0 min.;
3. Polykarpou i Winter (Mitsubishi Lancer Evo IX) – 6.19,5 min.;
15. Kajetanowicz i Baran (Ford Fiesta R5) – 20,01,7 min.

Klasyfikacja 2. etapu Cyprus Rally
1. Kajetanowicz i Baran (Ford Fiesta R5) – 1:04.23,9 godz.;
2. Al-Attiyah i Baumel (Ford Fiesta R5) – strata 1.26,6 min.;
3. Timotheou i Chrysostomou (Skoda Fabia R5) – 3.09,5 min.

Klasyfikacja Rajdowych Mistrzostw Europy po Rajdzie Cypru (4 z 8 rund)
1. Bruno Magalhães – 93 pkt.;
2. Kajetan Kajetanowicz – 79 pkt.;
3. Aleksiej Łukjaniuk – 46 pkt.;
4. Nasser Al-Attiyah – 38 pkt.;
5. Marijan Griebel – 27 pkt.;
6. José Maria López – 27 pkt.;
7. Simos Galatariotis – 26 pkt.;
8. Grzegorz Grzyb – 22 pkt.