RAJD DAKAR 2018: RAFAŁ SONIK WRACA DO KRAJU NA OPERACJĘ

dakar6-12

Jubileuszowy, dziesiąty w karierze start Rafała Sonika w Rajdzie Dakar 2018 znalazł swój finał na mecie piątego etapu, dokąd Polak walcząc z potężnym bólem dotarł na biwak w Arequipie.

Badanie lekarskie wykazało złamanie dwóch kości podudzia i zamiast na kolejny odcinek specjalny, jeszcze tej samej nocy rajdowiec został przetransportowany samolotem do specjalistycznego szpitala w Limie. W najbliższych dniach wróci do Polski, by poddać się operacji.


Zobacz także:

SPORT

RAJD DAKAR 2018


 

– Ból był ogromny. Wywoływał go każdy ruch. Nie byłem w stanie nawet przesunąć stopy, nie mówiąc już o tym, żeby wstać i przenieść na nią ciężar. Jadąc dojazdówką musiałem zmieniać biegi ręką, więc domyślałem się, że niestety nie jest to tylko mocniejsze stłuczenie – przyznał Rafał Sonik.

Lewe kolano krakowianina, to samo, które ucierpiało podczas wypadku na Rajdzie Sardynii, tym razem okazało się złamane. Lekarze w rajdowym ambulatorium stwierdzili uszkodzenie dwóch kości podudzia – piszczelowej i strzałkowej. Tego samego wieczoru, samolot zabrał sześciokrotnego zdobywcę Pucharu Świata do Limy, gdzie diagnoza została potwierdzona.

– Organizatorzy Rajdu Dakar zawsze pomagają wrócić do domu uczestnikom, którzy nie ukończyli zmagań z powodu kontuzji. Jestem już w kontakcie z lekarzami w kraju i za kilka dni wrócę by poddać się operacji. Dopiero wtedy dowiemy się, jak długo potrwa rehabilitacja, ale ze wstępnej oceny wynika, że wcześniej czy później wrócę na quada – zakończył z uśmiechem Rafał Sonik.

Tymczasem na szóstym etapie rajdu (o czym piszemy osobno), znakomicie spisał się kierowca Automobilklubu Polski i Orlen Team, Kuba Przygoński, który awansował na znakomite 6. miejsce w klasyfikacji generalnej.