RAJD HISZPANII 2018: KAJETANOWICZ SPEŁNIA MARZENIA

kajetanowicz_1ka

54. RallyRACC Catalunya – Costa Daurada 2018 będzie czwartym startem w tegorocznym cyklu FIA WRC dla Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka.

Załoga Lotos Rally Team stanie na starcie hiszpańskich zawodów po wygraniu największej liczby prób kategorii WRC 2 w ostatnim starcie – w Walii.


Zobacz także:

RAJDY


 

Polacy ruszą do rywalizacji na osiemnastu wyjątkowych odcinkach specjalnych. Rajd Hiszpanii jako jedyny w kalendarzu rozgrywany jest na mieszanej nawierzchni. Podczas pierwszych dwóch dni zawodnicy rywalizują na krętych i technicznych szutrach, by na sobotę i niedzielę przenieść się na równe, asfaltowe etapy, przypominające miejscami jazdę bardziej wyścigową niż rajdową.

kajetanowicz_2ka

To wielkie wyzwanie nie tylko dla załóg, ale również dla mechaników, którzy mają tylko nieco ponad godzinę na zmianę specyfikacji samochodu w serwisie.

– Rajd Hiszpanii jest wyjątkowy i nie skłamię mówiąc, że marzyłem o tym starcie. Wymaga perfekcyjnego przygotowania od całego zespołu, który musi szybko dostosowywać się do różnych warunków. Konkurencja w mistrzostwach świata zawsze jest na najwyższym poziomie i jesteśmy na to gotowi. Chcemy dostarczyć kibicom wielu emocji, bo wiem, że śledzą nasze poczynania i dopingują w walce. Mój sezon, choć debiutancki, daje nam wszystkim wiele radości i wielki bagaż doświadczeń, które krok po kroku chcę wykorzystywać – mówi trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz z Automobilklubu Polski.

Do Hiszpanii przyjedzie łącznie blisko 80 załóg z 22 krajów. W kategorii WRC-2, w której rywalizują Kajetanowicz i Szczepaniak, pojedzie aż 21 samochodów.

kajetanowicz_3ka

Wśród nich zespół fabryczny Volkswagena, który do zaprezentowania nowego samochodu w debiucie zaprosił rajdowego mistrza świata z roku 2003 i mistrza świata rallycross z lat 2014 i 2015, Pettera Solberga.

Rajd rozegrany zostanie w dniach 25-28 października, a jego bazą jest nadmorskie Salou. Dla Kajetanowicza będzie to pierwszy w karierze start w tym kraju. Aż 15 konkurentów w WRC 2 ma na swoim koncie co najmniej jeden start w tej imprezie, co z pewnością nie ułatwi zadania – walki o jak najlepsze miejsce na mecie.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner – Grupa Lotos, a także Delphi Technologies oraz Driving Experience.