RAJD KORMORAN 2018: JAK ZWYKLE W SILNEJ OBSADZIE

rajd-korm1

Olsztyński Klub Rajdowy wspólnie z Automobilklubem Mazurskim zapraszają zawodników i kibiców na 42. Rajd Kormoran Memoriał im. Mariana Bublewicza, który odbędzie się w dniach 23-24 czerwca.

Baza zawodów są Mikołajki – malownicze miasteczko znajdujące się na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Każdego roku staje się ono stolicą rajdów samochodowych, a to za sprawą odbywającego się tu Rajdu Polski.

sponsorenault


Zobacz także:

RAJDY


 

Dotychczas Rajd Kormoran kończył okres wakacyjny na Mazurach. Tym razem 42. Rajd Kormoran rozpocznie wakacje. Zawodnicy zmierzą się na trasie imprezy, która po Rajdzie Polski ma najdłuższą historię wśród polskich imprez motorowych. Przez lata to właśnie Kormoran przyciągał na warmińskie i mazurskie szutry najlepszych w kraju zawodników. W 2014 roku powrócił do Mikołajek i wszystko wskazuje, że zadomowił się tutaj na dobre.

Trasa drugiej rundy cyklu Szuter Cup – Szutrowy Puchar nie różni się od trasy ubiegłorocznej: to 9 odcinków specjalnych. Dwa razy przejeżdżany będzie OS Tałty, po 3 razy – OS Baranowo oraz OS Sady. Na koniec zaplanowano Superoes na Torze Rajdowym Mikołajki. W sumie to prawie 60 km prób.

OS-y są bardzo zróżnicowane: OS Tałty piaszczysty, kręty, między polami; OS Sady (doskonale znany z Rajdu Polski) – z nową, idealnie równą nawierzchnią; OS Baranowo – dla odważnych, szybki, między drzewami. Nie zabraknie widowiskowych zakrętów i hopek.

Sobota (23 czerwca) to czas przeznaczony na odbiór administracyjny, badanie kontrolne oraz zapoznanie z trasą odcinków specjalnych. Organizatorzy na zakończenie dnia przygotowali ceremonię startu, która jak obiecują. Oprócz prezentacji zawodników, towarzyszyć jej będzie wiele atrakcji, szczególnie skierowanych do najmłodszych kibiców. A to za sprawą wyścigu Junior Race w samym centrum Mikołajek. Ceremonia startu będzie doskonałą okazją do spotkania i porozmawiania z zawodnikami oraz do obejrzenia z bliska samochodów rajdowych.

Niedzielna (24 czerwca) – rywalizacja na trasie rajdu rozpocznie się o 10.00 wyjazdem z Parku Serwisowego. Załogi ruszą na pierwszą pętlę, pokonując trzy odcinki specjalne: Tałty, Baranowo i Sady. Podobnie będzie w pętli drugiej. Trzecia to dwa odcinki: Baranowo i Sady. Po wizycie w serwisie, chwilę po 17.00, zawodnicy będą rywalizować na torze w Mikołajkach. Tam także odbędzie się ceremonia zakończenia 42. Rajdu Kormoran.

– Już dzisiaj wiadomo, że podczas 42. Rajdu Kormoran na pewno nie zabraknie zawodników z czołówki cyklu Szuter Cup. Start zapowiedziało też kilku zawodników z RSMP. O napływających zgłoszeniach będziemy informować na naszym profilu FB. Przygotowaliśmy kilka punktów widokowych, gdzie bezpiecznie można oglądać zmagania rajdowców. Odległości między odcinkami są tak dobrane, by kibice mogli obejrzeć rywalizację w różnych miejscach. Tradycyjnie prosimy wszystkich o bezpieczne kibicowanie, by wszyscy mogli cieszyć się z kolejnego, rajdowego święta na Mazurach.
Z całą pewnością możemy powiedzieć, że w pierwszy weekend wakacji Mikołajki staną się stolicą sportu, nie tylko motorowego. Postaramy się połączyć dwie dyscypliny, z pozoru niemające ze sobą nic wspólnego. Sprawimy, że Mikołajki zostaną opanowane przez miłośników czterech i dwóch kółek a to za sprawą 42. Rajdu Kormoran oraz wyścigu MTB Mazury. Jak widać, w Mikołajkach czekają nie tylko atrakcje dla miłośników szybkiej jazdy po odcinkach specjalnych. Zachęcamy do przyjazdu całą rodziną, zwłaszcza miłośników jazdy rowerem – mówi Edyta Żuchowska, zastępca Dyrektora ds. sportowych.

– Organizacja rajdu to wiele tygodni przygotowań i praca wielu osób. Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie i współdziałanie. Także sponsorom i partnerom: Bizol, MSP Mielniczyn, Primavera, będących partnerami cyklu Szuter Cup – Szutrowy Puchar. W pomoc przy organizacji imprezy, jak co roku, zaangażowały się również fabryka opakowań foliowych z wielokolorowymi nadrukami Rossoplast oraz przedsiębiorstwo Żarna, specjalizujące się m.in. w obróbce stali i aluminium. Wśród Partnerów rajdu jest również firma JKJ Rent A Car, oferująca wynajem krótko i średnioterminowy samochodów osobowych oraz dostawczych. Za wsparcie dziękujemy także burmistrzowi Mikołajek, pracownikom samorządu, Centrum Kultury Kłobuk, lokalnej policji i straży pożarnej, Nadleśnictwu Maskulińskiemu oraz mieszkańcom – dodaje Krzysztof Szeszko, Dyrektor rajdu.

42. Rajd Kormoran będzie bez wątpienia mocnym akcentem rozpoczynającym wakacje w tej części Mazur. Zgłoszenia przyjmowane są do poniedziałku, 18 czerwca.