RAJD LIPAWY 2017: GRYAZIN WYGRAŁ, HABAJ NA PODIUM (META)

rajd_lipaw__kaj1

Nikołaj Gryazin i Jaroslaw Fedorov (Škoda Fabia R5) wygrali Rajd Lipawy, ósmą – ostatnia rundę Mistrzostw Europy (FIA ERC). Z zawodów wycofali się Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Ford Fioesta R5).

Przyczyną nie była jednak awaria czy wypadniecie z trasy, ale sprawy prywatne, mające związek z wypadkiem helikoptera przy trasie zawodów.

sponsorenault

“Ze względu na zaistniałą sytuację związaną z moimi bliskimi Przyjaciółmi wycofaliśmy się z rajdu. Kochani, bardzo Was proszę o uszanowanie mojej osobistej decyzji, trudnej dla mnie jako sportowca. Dziękuję raz jeszcze, że byliście z nami przez wszystkie rundy tegorocznych Mistrzostw. Za Waszą obecność, kibicowanie, dobre słowo, spotkania. Liczę na Wasze dalsze wsparcie. Wasz Kajto”.

Taki oto wpis ukazał się na stronie Kajetana Kajetanowicza. W wypadku śmigłowca zginęła jedna osoba, a trzy zostały ciężko ranne. W momencie wycofania się z imprezy Kajetan i Jarek zajmowali trzecia pozycję.

Kierowca Automobilklubu Polski i Lotos Rally Team wczoraj zapewnił sobie trzeci z rzędu tytuł Mistrza Europy. Takiej sztuki nie dokonał przed nim nikt.

Nikołaj Gryazin i Jaroslaw Fedorov wyprzedzili w Rally Liepāja załogę Kalle Rovanperä i Jonne Halttunen (Ford Fiesta R5). Na trzecim miejscu sklasyfikowaniu zostali Łukasz Habaj i Daniel Dymurski (Ford Fiesta R5), dla których jest to najlepszy wynik w historii ich występów w ERC.

Aleks Zawada i Grzegorz Dachowski (Peugeot 208 R2) uplasowali się na piętnastej pozycji w “generalce”, piątej w ERC Junior U27 i piątej w ERC 3. W tej ostatniej klasie szóste miejsce zajęli Dariusz Poloński i Balbina Gryczyńska (Peugeot 208 R2) – siedemnasta załoga na mecie rajdu.