RAJD MEKSYKU 2018: ZWYCIĘSTWO OGIERA, SORDO PRZED MEEKE

rm-3-1

Obrońcy tytułu, Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC) wygrali Rajdu Meksyku, trzecią rundę Mistrzostw Świata (FIA WRC).

W czołówce klasyfikacji podczas trzeciego etapu zaszła jedna zmiana – Dani Sordo i Carlos Del Barrio (Hyundai i20 Coupe WRC) wyprzedzili Krisa Meeke i Paula Nagle (Citroën C3 WRC), zajmując drugie miejsce.


Zobacz także:

RAJDY

RAJD MEKSYKU 2018


 

Kris spadł w klasyfikacji po rolowaniu już na pierwszym dzisiejszym odcinku specjalnym. Kibice szybko postawili Citroena na kołach, samochód nie był specjalnie uszkodzony i Meeke zameldował się na mecie. Stracił jednak prawie 37 sekund do Daniego Sordo. Na kolejnych dwóch OS-ach zdołał do Hiszpana odrobić dziesięć sekund, ale to nie wystarczyło do powrotu na druga lokatę w tabeli.

rm-3-5

Zwycięzcami prób w czwartym dniu zmagań byli: OS 20 – Jari- Matti Latvala i Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) oraz Ott Tänak i Martin Jarveoja (Toyota Yaris WRC), którzy triumfowali dwukrotnie (OS 21 i OS 22). Właśnie Estończycy zdobyli maksimum punktów na Power Stage.

Kolejne miejsca na OS 22 zajęli: Sebastien Ogier, Jari- Matti Latvala, Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) oraz Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger (Hyundai i20 Coupe WRC).

rm-3-2

Thierry Neuville miał powody do zadowolenia: taktycznie opóźnił wjazd na PKC przed Power Stage, aby zyskać lepsze warunki na wynik. I się opłaciło.

– To jest fantastyczne. To takie szczególne miejsce dla mnie. Mam teraz podium i cztery zwycięstwa na koncie. Sądziłem, że nasze szanse na dobry wynik będą niewielkie, ale nie poddaliśmy się, a samochód był fantastyczny – mówił Sebastien Ogier.

– Miałem pozycję, samochód i drogę, aby wygrać ten rajd i nie wykonałem tej pracy. Nigdy nie byłem tak sfrustrowany trzecim miejscem. Muszę uporządkować moją grę – powiedział rozżalony Kris Meeke.

rm-3-7

W klasie WRC 2 dominowali zdecydowanie Pontus Tidemand i Jonas Andersson (Škoda Fabia R5), a Gus Greensmith i Craig Parry (Ford Fiesta R5) stracili do nich już 6.44,6 minuty.

Polacy w Meksyku nie startowali.

Wyniki Rally Gunajuato México 2018
1. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC) – 3:53.58,0 godz.;
2. Dani Sordo i Carlos Del Barrio (Hyundai i20 Coupe WRC) – strata 1.13,6 min.;
3. Kris Meeke i Paul Nagle (Citroën C3 WRC) – 1.29,2 min.;
4. Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger (Hyundai i20 Coupe WRC) – 1.48,4 min.;
5. Sébastien Loeb i Daniel Elena (Citroën C3 WRC) – 2.34,6 min.;
6. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) – 9.13,0 min.;
7. Pontus Tidemand i Jonas Andersson (Škoda Fabia R5) – 10.34,7 min.;
8. Jari- Matti Latvala i Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) – 15.47,1 min.;
9. Gus Greensmith i Craig Parry (Ford Fiesta R5) – 17.19,3 min.;
10. Pedro Heller i Pablo Olmos (Ford Fiesta R5) – 24.28,1 min.

rm-3-4

Fot.: Red Bull (Jaanus Ree)