RAJD NADWIŚLAŃSKI 2017: NA ROZGRZEWKĘ ODCINEK TESTOWY

rnad_testo1

Kilkanaście godzin po ceremonii startu Rajdu Nadwiślańskiego kibiców czekają pierwsze sportowe emocje. W sobotę, 30 września kierowcy rywalizujący w piątej i przedostatniej rundzie Inter Cars RSMP będą mogli sprawdzić się na trasie odcinka specjalnego.

Odcinek testowy otwarty będzie już od 7.30 rano. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji trasę o długości 4,26 km wyznaczoną w okolicach miejscowości Motycz- Józefin, położonej około 10 kilometrów za zachód od Lublina.

sponsorenault


Zobacz także:

RAJDY

RAJD NADWIŚLAŃSKI 2017


 

Dodatkowo, dla samochodów biorących udział w przejazdach testowych przygotowany zostanie Park Serwisowy, zlokalizowany na placu przy drodze nr 830.

Organizatorzy z Automobilklubu Polski przypominają, że do odcinka testowego zostaną dopuszczone wyłącznie prawidłowo oklejone samochody zgłoszone do rajdu, które odbyły PBK i/lub BK. Kibice będawięc mogli ogladać w pełn i przygotowane do startu „rajdówki”.

rnad_testo2

Kierowcą samochodu na trasie odcinka testowego może być wyłącznie zgłoszony kierowca. Pasażerem, obok pilota, może być także inżynier serwisu lub osoba wskazana wcześniej przez zawodnika / kierowcę. Osoba taka musi jednak podpisać stosowne oświadczenie. Procedura ta możliwa jest na PKC bezpośrednio przed startem odcinka.

Podczas przejazdu odcinka testowego samochód musi zatrzymać się na starcie i mecie stop w celu okazania karty odcinka testowego i uzyskania wizy przejazdowej.

Organizator Rajdu Nadwiślańskiego 2017 przygotował mapy ciekawych miejsc widokowych dla Kibiców (www.rajdnadwislanski.pl/news/ciekawe-miejsca-dla-kibicow/). Zalecamy korzystanie z tych informacji aby zobaczyć najciekawsze przejazdy zawodników. Dla bezpieczeństwa kibiców i zawodników Rajdu prosimy o podporządkowanie się poleceniom służb porządkowych i zapoznanie się z materiałami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa zamieszczonymi w zakładce Kibice i publikowanych materiałach informacyjnych.