RAJD NIEMIEC 2018: KAJETANOWICZ POJEDZIE PO ASFALCIE

kajetanowicza_rni-w1

Kajetan Kajetanowicz, pilotowany przez Macieja Szczepaniaka, będzie rywalizować w asfaltowym Rajdzie Niemiec, rozgrywanym w dniach 16-19 sierpnia.

Udana końcówka Rajdu Sardynii w wykonaniu Lotos Rally Team nastroiła optymizmem przed kolejnym startem w Rajdowych Mistrzostwach Świata (FIA WRC).


Zobacz także:

RAJDY

RAJD NIEMIEC 2018


 

Poznaliśmy plany trzykrotnego Rajdowego Mistrza Europy. Rajd Niemiec co roku gromadzi zazwyczaj na starcie ponad sto załóg, między którymi toczą się później zacięte pojedynki na drogach regionu Nadrenia- Palatynat. Przy wyborze drugiego rajdu w kalendarzu Kajetanowicza nie bez znaczenia byli także polscy kibice, którzy licznie odwiedzają najbliższą naszemu kraju rundę WRC. W ten sposób Polak chce podziękować za wsparcie, które jest dodatkową mocą w walce o najlepszy wynik.

Organizator tegorocznej edycji Rajdu Niemiec przygotował trzy wyjątkowo trudne etapy, które składają się z 18 odcinków specjalnych i będą areną zmagań najlepszych załóg Rajdowych Mistrzostw Świata. Wśród wytyczonych prób pokonywanych z pomiarem czasu jest również słynny OS Panzerplatte, o długości ponad 38 kilometrów.

kajetanowicza_rni-w2

Przy trasie tej próby na poligonie wojskowym znajdują się tzw. hinkelsteiny. Te betonowe, szerokie na metr bloki powstały, by wytyczać trasę… czołgom i zapobiegać ich zsuwaniu podczas jazdy w trudnych warunkach. Potrafią one skutecznie zatrzymać także samochody rajdowe i są już tradycyjną cechą niemieckiego rajdu.

– Po Rajdzie Sardynii wiemy o swoich mocnych stronach, ale też z pokorą patrzymy w przyszłość, świadomi braku doświadczenia. Naszym drugim startem w sezonie będzie Rajd Niemiec, z wąskimi i szybkimi próbami wytyczonymi w bardzo ciekawych krajobrazach winnic, gór i poligonów. Docierały do mnie głosy od kibiców, którzy mówili, że chcą nas oglądać w Niemczech, bo jest to najbliższa runda dla naszego kraju. Dlatego też tym bardziej cieszę się, że mogę im zakomunikować nasz start już teraz. Dla zespołu Lotos Rally Team cel się nie zmienia: pamiętamy, że w każdym z tegorocznych rajdów jesteśmy „świeżakami”. Mimo tego zgodnie z obietnicą, ale też i ambicją, na pewno damy z siebie wszystko – powiedział Kajetan Kajetanowicz, kierowca Automobilklubu polski i Lotos Rally Team.

Kajetanowicz i Szczepaniak mają w swoim tegorocznym kalendarzu zaplanowane co najmniej cztery rundy Rajdowych Mistrzostw Świata (FIA WRC). O kolejnych startach poinformują po Rajdzie Niemiec.