RAJD NIEMIEC 2019: KAJETANOWICZ LICZY NA WSPARCIE KIBICÓW

kajto7450

W Rajdzie Niemiec, rundzie mistrzostw świata (FIA WRC) wystartują Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Będzie to ich czwarty występ w cyklu WRC2.

Ostateczna decyzja związana z wyborem samochodu na ten rajd zapadnie jednak dopiero po testach.


Zobacz także:

RAJDY


 

Rajd Niemiec rozpocznie się już 22 sierpnia (czwartek) i potrwa do 25 sierpnia (niedziela). Kierowca Automobilklubu Polski odbędzie wcześniej testy.

– Cieszę się, że możemy w końcu ogłosić nasze oficjalne plany. Pod koniec sierpnia wystartujemy w Rajdzie Niemiec. Czeka nas kolejne wielkie wyzwanie. Każdy rajd w ramach WRC – jest wyjątkowy. Na tym rajdzie szczególnie ważne będzie szybkie dostosowywanie się do charakterystyki oesów i zmieniających się warunków. Chcemy utrzymać naszą dobrą passę. Na tę chwilę mamy na koncie dwa miejsca na podium w tym sezonie. Liczymy na mocne wsparcie kibiców. To jest dla nas niesamowicie istotne i jeszcze mocniej motywuje podczas rajdu. Do zobaczenia na trasach! – powiedział trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz.

kajto7451

Organizatorzy Rajdu Niemiec, rozgrywanego na asfaltach, przygotowali dla zawodników 19 odcinków specjalnych o łącznej długości 340 kilometrów. Jedną z wizytówek tego wydarzenia są wąskie trasy przebiegające wśród winnic z wieloma nawrotami. Kierowcy nie mogą sobie tam pozwolić nawet na najmniejszy błąd. To też wielkie wyzwanie dla hamulców, które są poddane ogromnym przeciążeniom.

Tłumy kibiców z pewnością pojawią się na kultowym odcinku Panzerplatte, rozgrywanym na wojskowym poligonie. Drogi są tam szerokie, jednak na ich krawędziach ustawione są tzw. hinkelsteiny, czyli betonowe bloki, które przeznaczone były do zatrzymywania czołgów. Jak zwykle ważną rolę odegra pogoda oraz odpowiedni dobór opon.

Fot.: Kajto.pl