RAJD POLSKI 2019 PONOWNIE RUNDĄ MISTRZOSTW EUROPY

rpolski1

Rajd Polski znalazł się w gronie ośmiu rund mistrzostw Europy FIA w sezonie 2019. Przyszłoroczna edycja polskiego klasyka zostanie rozegrana w dniach 28 – 30 czerwca na mazurskich szutrach.

Bazą rajdu będą po raz piętnasty Mikołajki. W kalendarzu FIA ERC 2019 znalazła się także nowa runda – Rajd Węgier w Nyíregyháza.

sponsorenault


Zobacz także:

RAJDY

RAJD POLSKI 2018


 

Zakończy on zmagania kierowców i zespołów o mistrzowskie tytułu w najstarszym cyklu rajdowym na świecie.

– Cieszy nas, że Rajd Polski ponownie zyskał uznanie FIA oraz Promotora mistrzostw Europy. Nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat nasz klasyk znajduje się w kalendarzu najważniejszych czempionatów rajdowych na świecie i w Europie. Niewiele krajów może poszczycić się imprezą o takiej tradycji i standardzie jak nasz Rajd Polski, który w przyszłym roku przeprowadzimy już po raz siedemdziesiąty szósty. Wieloletnie doświadczenia Polskiego Związku Motorowego oraz Automobilklubów z całego kraju zaowocowały wysokim poziomem organizacyjnym rajdu, co podkreślali w tym roku zawodnicy, przedstawiciele FIA oraz Promotora ERC. Czynimy naturalnie starania, aby zawody stały się jeszcze bardziej atrakcyjne, w tym również dla kibiców i dlatego też postanowiliśmy przenieść przyszłoroczny rajd na koniec czerwca. Kilka poprzednich edycji naszej imprezy rozgrywanych właśnie w tym czasie pokazało, że to termin bardziej odpowiadający oczekiwaniom fanów sportu rajdowego. Polskich zawodników ucieszy wiadomość, że na mazurskich szutrach będą także rywalizowali o punkty w mistrzostwach naszego kraju. Mamy już przygotowaną koncepcję trasy PZM 76. Rajdu Polski, która w siedemdziesięciu procentach będzie korzystać ze sprawdzonych odcinków specjalnych, znanych z tegorocznej edycji. Już po raz piętnasty rajd organizujemy w malowniczych Mikołajkach, w których zawsze możemy liczyć na bardzo dobrą współpracę z władzami samorządowymi – powiedział Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego.

Przygotowany przez Promotora ERC projekt składającego się z ośmiu rund (czterech szutrowych i czterech asfaltowych) kalendarza mistrzostw Europy FIA 2019 został przyjęty przez Komisję Rajdową FIA i wymaga jeszcze zatwierdzenia przez Światową Radę Sportów Motorowych FIA, której najbliższe posiedzenie zaplanowano na 5 grudnia br. w St. Petersburgu.

Kalendarz mistrzostw Europy FIA 2019 FIA
1: Azores Airlines Rallye (Portugalia): 21-23.03 (ERC Junior), szuter;
2: Rally Islas Canarias (Hiszpania): 2-4 05 (ERC Junior), asfalt;
3: Rally Liepāja (Łotwa): 24-26 05 (ERC Junior), szuter;
4: Rajd Polski: 28-30.06 (ERC Junior), szuter;
5: Rally di Roma Capitale (Włochy): 19-21.07 (ERC Junior), asfalt;
6: Barum Czech Rally Zlín (Czechy): 16-18.08 (ERC Junior), asfalt;
7: Cyprus Rally (Cypr): 27-29.09.2019, szuter;
8: Rally Hungary (Węgry): 1-3.11.2019, asfalt.

Fot.: Kamil Cichocki