RAJD POLSKI HISTORYCZNY 2018: TRWA PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ

rajd-pol-hist7

Automobilklub Krakowski przyjmuje zgłoszenia do 7. Rajdu Polski Historycznego (29 sierpnia- 1 września 2018), ważnej imprezy, która nawiązuje do Rajdów Polski, urządzanych ongiś przez Klub. Termin minie 6 sierpnia.

Tegoroczna edycja wraz z Rajdem Nowych Energii dla aut hybrydowych i elektrycznych, będzie mieć trasę, liczącą niemal 1 361 km, prowadzącą po najpiękniejszych widokowo górskich i podgórskich drogach na południu Małopolski.


Zobacz także:

RAJDY

HISTORIA/OLDTIMERS


 

– Dokładamy starań, by kolejne edycje RPH czerpały z przebogatego dorobku dawnych Rajdów Polski, organizowanych przez nasz klub w latach 1959-74 oraz 1998 i 1999. Właśnie dlatego taką wielką wagę przywiązujemy do poprowadzenia trasy po drogach trudnych technicznie, ale wiodących przez najbardziej malownicze zakątki Małopolski – podkreśla Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego.

-To ważne, by impreza o wysokiej międzynarodowej randze prezentowała piękno naszych ziem, bogactwo historii i uroki krajobrazu. Co roku ogromne wrażenie na uczestnikach Rajdu Polski Historycznego wywiera start z krakowskiego Rynku Głównego sprzed majestatycznej Bazyliki Mariackiej, uczestnicy są zachwyceni kameralnym urokiem Wieliczki, z podziwem wypowiadają się o malowniczych trasach. Te czynniki stanowią bardzo owocną promocję Krakowa i Małopolski, bowiem relacje z RPH ukazują się w ważnych europejskich mediach. Dziękujemy za wsparcie i pomoc władzom samorządowym różnego szczebla, instytucjom i firmom z terenu Krakowa i Małopolski – to również za sprawą tego wsparcia nasza impreza zyskała międzynarodowy prestiż i została wpisana do światowego kalendarza Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA – potwierdza Erwin Meisel, dyrektor zawodów.

-Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 29 sierpnia- 1 września. Trasa będzie liczyć 1250 km po górskich i podgórskich drogach południowej Małopolski; niemal 60 procent stanowią próby klasyfikacyjne, rozgrywane jako testy regularności jazdy. Ale krótsze od tych dystanse odnoszą się do rozgrywanego równolegle Rajdu Nowych Energii, do którego zapraszamy załogi w samochodach napędzanych jednostkami hybrydowymi bądź też zasilanymi elektrycznością lub gazem LPG; co ważne, do tej konkurenci mogą zgłaszać się amatorzy, którzy nie mają licencji sportowej. Baza naszej imprezy będzie ponownie ulokowana w Wieliczce, a uroczysty start nastąpi z krakowskiego Rynku Głównego. Uczestnicy będą mieć do pokonania najbardziej malownicze trasy na obszarze pomiędzy Gorlicami a Suchą Beskidzką. Końcowa sekcja pierwszego etapu będzie rozegrana nocą – uzupełnia Bogusław Sajdak, wicedyrektor 7. RPH.

Więcej informacji: www.rajdpolskihistoryczny.pl

GCh
Fot.: RPH/ Łukasz Kutyba