RAJD POLSKIE SAFARI 2018: KIEROWCY W DACIACH DUSTER DALI RADĘ

ddec-rsaf1

Trzecią rundę Dacia Duster Elf Cup 2018 wygrali Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba, którzy pozostają niepokonani w pucharowym cyklu 2018.

Zajęli oni też drugie miejsce w grupie S2 podczas 38. Rajdu Polskie Safari. Na drugiej pozycji w DDEC sklasyfikowani zostali zdobywcy trzeciej lokaty w S2 – Mariusz Pietrzycki i Kamil Nowak.

sponsorenault


Zobacz relacje:

SPORT

POLSKIE SAFARI 2018


 

Po raz pierwszy na podium, wśród załóg Dacii Duster, stanęli Taduesz Rzążewski i Wojciech Jermakow.

ddec-rsaf8

 

Trasa OS 1 prowadziła szybkimi partiami po luźnej nawierzchni i przebiegała przez tereny żwirowni, a rywalizację utrudniał unoszący się w powietrzu kurz.

– Bardzo się cieszę, że obyło się bez przygód, bo już na początku trasy widziałem dwa rozbite auta. Ściganie mocno ograniczał kurz, sami mieliśmy problem bo dogoniliśmy wolniejszy samochód i musieliśmy ryzykownie wyprzedzać – opowiadał na mecie Krzysztof Wicentowicz.

– Dzisiejszy rekonesans na pewno się przydał bo czuliśmy się bezpieczniej jadąc w tym kurzu. Zaliczyliśmy dobry czas i zamierzamy jutro atakować – komentował Konrad Sznajder.

– Trzeci czas w DDEC bardzo mi odpowiada, ale wiem, że wszystko rozegra się jutro. Startowałem w Przasnyszu rok temu i ten rajd okazał się bardzo ciekawy. Zupełnie inny od pozostałych eliminacji bo tu ścigamy się na publicznych, szutrowych drogach – opowiadał Tadeusz Rzeżuchowski.

ddec-rsaf9

 

Ze względu na specyfikę tras, rywalizacja na sześciu odcinkach specjalnych drugiego dnia zmagań była bardzo ciekawa, a wielu zawodników popełniało błędy. Z powodu pożaru jednego z pojazdów, OS 4 został przerwany i nie liczył się w klasyfikacji. Konrad Sznajder i Tomasz Mroczek, objęli prowadzenie na pierwszej pętli, ale przez błąd na OS 5 musieli wycofać się z rajdu.

W tej sytuacji na prowadzenie powrócili Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba. Z każdym kolejnym odcinkiem specjalnym swoją pozycję poprawiali Mariusz Pietrzycki i Kamil Nowak. Z szóstej lokaty po OS 1 awansowali na drugie miejsce.

Równe tempo i trzecią pozycję utrzymywali Tadeusz Rzążewski i Wojciech Jermakow. Na OS 5 co prawda awansowali na drugie miejsce, ale po OS 6 spadli oczko niżej. Na OS 2 z rywalizacji wypadła załoga – Jacek Jurecki i Marek Wicher. Ich Dacia dachowała i wpadła do wody.

ddec-rsaf6

 

– Ten rajd mi odpowiadał. Było siedem, ale krótszych niż zazwyczaj odcinków specjalnych. Miały różną charakterystykę i miejscami było bardzo szybko. Szkoda, że z rywalizacji odpadł Konrad bo ściganie się z nim daje adrenalinę. Cieszę się z trzeciego zwycięstwa w tym sezonie – podsumował Krzysztof Wicentowicz.

Wyniki końcowe Dacia Duster Elf Cup2018 – 38. Rajd Polskie Safari 2018
1. Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba – 2:47.06 godz,;
2. Mariusz Pietrzycki i Kamil Nowak – 2:49.30 godz,;
3. Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow – 2:51.20 godz,;
4. Magdalena Zając i Kazimierz Ruszel – 3:01.21 godz,;
5. Jan Kozioł i Piotr Greguła – 3:05.36 godz,;
6. Patrycja Brochocka i Piotr Binaś – 3:08.36 godz,;
n.u. Konrad Sznajder i Tomasz Mroczek;
n.u. Gość: Jacek Jurecki i Marek Wicher.