RAJD PORTUGALII 2015: ZNAKOMITY POCZĄTEK KUBICY (SUPEROES)

kubuca_mek

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak w swoim nowym Fordzie Fiesta RS WRC zajęli czwarte miejsce podczas pierwszego odcinka specjalnego Rajdu Portugalii, piątej rundy Mistrzostw Świata WRC FIA 2015.

OS Lousada miał 3,36 kilometra długości. Wygrali go Andreas Mikkelsen i Ola Fløene w Volkswagenie Polo R WRC, którzy zostali pierwszymi liderami zawodów.

sponsorenault

Robert Kubica i Maciej szczepaniak startowali w parze z załogą Paddon Hayden i Kennard John (Hyundai i20 WRC) i okazali się wyraźnie szybsi od konkurentów. POlski kierowca stwierdził na mecie, że jest zadowolony z przejazdu, ale odczuwa pewne skutki długiej przerwy. Przypomnijmy – ostatnim startem naszych zawodników był występ w Meksyku, w Rajdzie Argentyny nie startowali, skupiając się na przebudowie zespołu.

Andreas Mikkelsen (NOR) WRC Rally Portugal 2015

Początek był triumfem ekipy Volkswagena, która jedzie w udoskonalonym modelu Polo R WRC. Andreas Mikkelsen i Ola Fløene wygrali, Sébastien Ogier i Julien Ingrassia zajęli drugie, a Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila – trzecie miejsce.

Za Kubica uplasowali się Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 WRC), zwycięzcy Rajdu Argentyny – Kris Meeke i Paul Nagle (DS 3 WRC) oraz Mads Østberg i Jonas Andersson (DS 3 WRC).

Prawdziwa rywalizacja zacznie się jednak jutro. Do przejechania załogi mają sześc odcinków specjalnych pierwszego etapu.