RAJD WARMIŃSKIE SZUTRY W BARDZO SILNEJ OBSADZIE

waszu-prze1

33 załogi staną do rywalizacji na trasach Rajdu Warmińskie Szutry (17-18 czerwca), organizowanego przez Olsztyński Klub Rajdowy. Dyrektorem zawodów jest Edyta Żuchowska.

Rywalizacja zapowiada się bardzo interesująco, bowiem na liście zgłoszeń znalazło się kilka czołowych polskich załóg. patronem medialnym imprezy jest serwis NewsAuto.pl.


Zobacz także:

SPORT

WARMIŃSKIE SZUTRY 2017: TRWAJĄ ZGŁOSZENIA


 

W zawodach, które stanowią drugą rundę tegorocznego InterCars Szuter Cup, Fordem Fiestą R5 pojadą reprezentanci Tiger Energy Drink Rally Team, Tomasz Kasperczyk i Damian Syty. Oprócz nich kibice zobaczą także dwie inne załogi w Fordach Fiesta R5. Pierwszą z nich pojedzie rajdowy mistrz Polski z sezonu 2014, czyli Wojciech Chuchała (Automobilklub Polski) pilotowany przez Sebastiana Sadowskiego, dla których będzie to trening przed zbliżającym się Rajdem Polski.

waszu-prze2

W drugiej Fieście usiądą Zbigniew Staniszewski (Automobilklub Polski) i Sebastian Rozwadowski, czyli pilot, z którym Chuchała triumfował w RSMP w 2014 roku. Trzy wymienione załogi będą klasyfikowane w kategorii Gość 4WD, w której łącznie zgłosiło się sześć zespołów. W sumie na trasę zawodów wyruszy 11 załóg w samochodach napędzanych na cztery koła.

InterCars Szuter Cup to cykl rozgrywany w północno- wschodniej części Polski. Jak sama nazwa wskazuje kalendarz tych rozgrywek tworzą wyłącznie rajdy, w których zawodnicy ścigają się po luźnej nawierzchni. Rywalizacja w Rajdzie Warmińskie Szutry 2017 będzie się toczyć na ośmiu OS-ach wytyczonych wokół miejscowości Jeziorany – około 30 km na północny- wschód od Olsztyna.

Łączny dystans odcinków specjalnych przygotowanych przez organizatora rajdu – Olsztyński Klub Rajdowy – wynosi blisko 60 km.

Druga runda InterCars Szuter Cup 2017 ruszy w niedzielę, 18 czerwca o 10:00. Wyniki zawodów poznamy również w niedzielę późnym popołudniem (meta – 16:30 w Jezioranach).

waszu-prze3

Tomasz Kasperczyk: Nie ma co ukrywać – jazda samochodem rajdowym na szutrze to wielka frajda, niezależnie od tego czy startuje się samochodem WRC, R5 czy ośką. Ale nie tylko o przyjemność tu chodzi. W naszym tegorocznym kalendarzu są spore przerwy między rajdami, a tych nie da się zastąpić treningiem czy testami. Dlatego też zdecydowaliśmy się na start w Rajdzie Warmińskie Szutry – by utrzymać dobrą dyspozycję i nie „zardzewieć” przed kolejnymi bataliami o ważne punkty. Na OS-ach wokół miejscowości Jeziorany postaramy się pojechać nie tylko szybko, ale także widowiskowo, bo chcemy, żeby ten rajd był przyjemnością nie tylko dla załóg, ale także i dla kibiców. Do zobaczenia!

Fot.: Maciej Niechwiadowicz