RAJD ŻUBRÓW 2018: ADAMEK W FORMIE JAK PRZED LATY (META)

zubry-1

Zakończyła się 52. edycja Rajdu Żubrów, odbywająca się w jubileuszowym roku 110-lecia Automobilklubu Krakowskiego. Najszybsi okazali się Dariusz Wadowski i Krzysztof Sługocki (Audi RS3).

Podium klasyfikacji generalnej utworzyły ponadto załogi: Wojciech Kowalczyk i Dominik Chorobik (Mitsubishi Lancer Evo 8) oraz Paweł Mildner i Paweł Konik (Volkswagen Golf R 4Motion).


Zobacz także:

RAJDY


 

Taka sama była czołówka w grupie 2 dla uczestników poniżej 50-tego roku życia, którzy rywalizowali o Złotą Kierownicę Sobiesława Zasady.

Ale główną konkurencją Rajdu Żubrów była klasyfikacja w grupie 1 dla uczestników, którzy przekroczyli 50. rok życia. Na podium znalazły się załogi Ryszard Adamek i Filip Stopa (zwycięzcy Żubrów sprzed trzech lat jechali w Subaru Imprezie), Dariusz i Igor Banasikowie (Mitsubishi Lancer) oraz Zbigniew Baran i Anna Adamek- Baran (Audi S3 Sportback). Liczący 77 lat Zbigniew ma w dorobku minionych starów aż pięć zwycięstw w „Żubrach”.

zubry-2

W grupie 3 (dla załóg w autach klasycznych) triumfowali Marcin Kukułka i Marcin Kościółek (BMW E30) przed dwiema włoskimi załogami w Porsche 911: Maurizio Colpani i William Maino oraz Angelo i Federico Varnerin.

W klasyfikacji załóg w autach przednionapędowych najszybsi byli (podobnie jak przed rokiem) Piotr i Katarzyna Adamusowie (Renault Clio RS). W autach tylnonapędowych zwyciężyli Marcin Kukułka i Marcin Kościółek (BMW E30). Markową rywalizację Fiatów wygrali Włosi Giulio Vezzoli i Diego Boioni (Fiat 127). W punktacji Mercedesów najlepsi okazali się Bartłomiej Gruszczak i Jakub Łapiński (Mercedes A45 AMG).

W klasyfikacji Mitsubishi pierwsze miejsce przypadło w udziale Wojciechowi Kowalczykowi i Domnikowi Chorobikowi (Lancer Evo 8), a w klasyfikacji SubaruPawłowi Głuszkowi i Marcinowi Prędkiemu. Klasyfikacja Audi stała się łupem Dariusza Wadowskiego i Krzysztofa Sługockiego. W rywalizacji Porsche najlepsi okazali się Włosi Maurizio Colpani i William Maino (Porsche 911 ST).

Odrębne klasyfikacje dotyczyły grup Open oraz Open Weteran (dla zawodników z aktualnymi licencjami sportu samochodowego). W pierwszej z nich zwyciężyli Marcin Golonka i Maciej Kot (Mitsubishi Lancer), a w drugiej triumfowali Grzegorz Olchawski i Klaudia Zawadzka (Audi Quattro).

Grzegorz Chmielewski