RAJDY: KAJETAN KAJETANOWICZ W MISTRZOSTWACH ŚWIATA WRC2

kajto-wrc1

Ta wiadomość bardzo ucieszy polskich kibiców rajdów samochodowych. Kajetan Kajetanowicz, wspierany przez wieloletnich partnerów, zainauguruje swój program w Rajdowych Mistrzostwach Świata (FIA WRC) podczas zbliżającego się Rajdu Włoch na Sardynii (Rally Italia Sardegna 2018: 7-10 czerwca).

Trzykrotny i aktualny Rajdowy Mistrz Europy tradycyjnie reprezentować będzie barwy zespołu Lotos Rally Team.


Zobacz także:

RAJDY

KAJETAN KAJETANOWICZ


 

Spełniają się w ten sposób długo wyczekiwane marzenia polskich kibiców rajdowych… Kierowca Automobilklubu Polski pojedzie niezawodnym Fordem Fiestą R5 obsługiwanym przez M-Sport Poland, za którego kierownicą wygrywa już od czterech lat.

Zimowa przerwa między sezonami poświęcona była treningowi i skrupulatnym przygotowaniom Kajto do startów. Choć praca nad umożliwieniem przejścia do WRC trwała sporo czasu, udało się! Oczekiwanie na decyzje przeplatane było wizytami Kajetanowicza na pierwszych trzech rundach cyklu. Wyjazdy te pozwoliły zebrać kolejne, bardzo cenne informacje.

kajto-wrc3

– Każdy z poprzednich sezonów był wielkim wyzwaniem, jednak starty w mistrzostwach świata można zdefiniować kumulacją emocji do pełna. Wiem, że wielu kibiców oczekiwało na tę informację, podobnie jak ja. Dziękuję im za cierpliwość i zaufanie. Wierzę, że będą dalej obserwować rozwój sytuacji z zaciśniętymi kciukami. Staję przed wysoko zawieszoną poprzeczką do pokonania, jednak z fantastycznym dopingiem polskich fanów można z powodzeniem walczyć o najlepsze wyniki. Przed naszym zespołem nowy sprawdzian. Do pokonania mamy nieznane i nowe odcinki specjalne, na których czeka nas rywalizacja z doświadczonymi oraz fenomenalnymi konkurentami, ale jak zawsze jesteśmy gotowi podejmować coraz większe wyzwania. Kontynuuję współpracę z M-Sport Poland, co bardzo mnie cieszy, ponieważ wiem, jak wiele serca wkładają w nasze starty. Dziękuję Grupie LOTOS, Delphi Technologies i Driving Experience – partnerom, którzy po raz kolejny zaufali i docenili nasze wyniki, nie tylko sportowe. To ich wsparcie spowodowało, że długo oczekiwany krok do świata WRC stał się w końcu rzeczywistością – mówi Kajetan Kajetanowicz, rekordzista cyklu rozgrywanego na Starym Kontynencie.

– Kajetan wygrał w Polsce i Europie wszystko to, co było do wygrania i to wielokrotnie. Teraz robimy wspólnie krok dalej i sięgamy po więcej. To mistrz kierownicy, który nie boi się trudnych wyzwań. Cieszymy się, że to właśnie on będzie nadal reprezentował naszą markę w tym niezwykłym, dynamicznym i wymagającym sporcie – podkreśla Mateusz Aleksander Bonca, p.o. Prezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A.

kajto-wrc2

Tegoroczny kalendarz startów Kajetanowicza składać się będzie z minimum czterech rund Rajdowych Mistrzostw Świata. Wkrótce zapadnie decyzja dotycząca pilota, który utworzy załogę z najszybszym kierowcą w Europie.

Cykl Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) rozgrywany jest od 1973 roku. Jego tegoroczna edycja składa się z trzynastu rund, wśród których są takie rajdy, jak najstarszy na świecie Monte Carlo, egzotyczna Australia czy powracająca po przerwie Turcja. Każde z zawodów to około 350 kilometrów zaciętej walki na odcinkach specjalnych.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS – a także Delphi Technologies oraz Driving Experience.