RAJDY: PIENIĄŻEK I MAZUR W BARWACH M-SPORT FORD W WRC 2 PRO

pieniazek-1

Zespół M-Sport Ford World Rally wystawi w tym roku dwie załogi w całkowicie nowej serii mistrzostw świata – WRC 2 Pro w ramach FIA World Rally Championship.

Kierowcami zostali Łukasz Pieniążek i Gus Greensmith, którzy poprowadzą modele Fiesta R5S napędzane silnikami EcoBoost.


Zobacz także:

RAJDY


 

M-Sport i Ford są znane z promowania młodych talentów, a ta nowa seria pozwala zespołowi dalej rozwijać karierę dwóch młodych kierowców – Greensmitha i Pieniążka, którzy rywalizują wystartują w 10 rajdach. Greensmith dodatkowo weźmie udział za kierownicą Forda Fiesty WRC w Rajdzie Portugalii (Rally de Portugal), z możliwością dalszych startów przez cały rok.

Pieniazek-2

Greensmith jest jednym z najbardziej obiecujących talentów w Wielkiej Brytanii i wyrobił sobie markę podczas rywalizacji w kolejnych autach Forda. W tym roku wystartuje z nowym pilotem, Elliottem Edmondsonem.

Łukasz Pieniążek (Automobilklub Polski) będzie miał szansę na dalsze rozwijanie kariery, startując w profesjonalnie przygotowanym przez zespół M-Sport samochodzie. Wraz z Przemysławem Mazurem w 2018 roku odnieśli kilka spektakularnych sukcesów w mistrzostwach świata WRC2, z których największym było dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w klasie w Rajdzie Portugalii.

Gus Greensmith rozpocznie rywalizację w 2019 r w Rallye Monte- Carlo, Łukasz Pieniążek w barwach Cumbrian zadebiutuje na ośnieżonych etapach Rajdu Szwecji.

Pieniazek-3

– Jestem naprawdę dumny z tego, że jeżdżę dla M-Sport Ford w WRC 2 Pro i wystartuję w trzecim Fordzie Fiesta WRC w Rallye de Portugal. M-Sport Ford składa się z wysoce zmotywowanych osób i jest zaszczytem uczyć się i pracować razem z nimi. Od pewnego czasu jestem częścią rodziny M-Sport i czuję kierunek i motywację zespołu. To tam chciałem być i mieć okazję udziału w programie rozwoju jako kierowca w 2019 roku. Cieszę się również, że w tym roku towarzyszy mi Elliott i wierzę, że może to być udane, długoterminowe partnerstwo między nami – powiedział Gus Greensmith.

– To kolejny krok w mojej karierze rajdowej i jestem podekscytowany dołączeniem do zespołu M-Sport. Wierzę, że dzięki ich wiedzy i doświadczeniu będę mógł osiągnąć kolejny poziom jako kierowca rajdowy. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu – komentował Łukasz Pieniążek.

Pieniazek-4

– Jesteśmy bardzo podekscytowani nowymi mistrzostwami WRC 2 Pro i chcemy zobaczyć, co mogą w nich dokonać zarówno Gus, jak i Łukasz, którzy przechodzą kolejną fazę swojej kariery. Gus był z nami od wielu lat i w tym czasie widzieliśmy, jak rozwija się. Wywalczył cztery podia w zeszłym roku i był bliski osiągnięcia – i to nie raz – wygranej. To nie wydaje mi się zbyt odległe. To będzie naprawdę interesujące zobaczyć, co może zrobić, gdy znajdzie się za kierownicą Fiesty WRC w Portugalii. Testował samochód pod koniec zeszłego roku i jesteśmy dumni, że dajemy kolejnemu młodemu kierowcy taką możliwość na najwyższym poziomie. Łukasz pracuje z nami po raz pierwszy w tym roku, ale jesteśmy świadomi jego możliwości. Będziemy śledzili jego postępy w ramach zespołu M-Sport – powiedział Richard Millener, kierownik zespołu.