RALLYCROSS: AUTODROM SŁOMCZYN ZAPRASZA (6. RUNDA)

rallycr-as-1

Na Autodromie Słomczyn, niedaleko Grójca, odbędą się Już w najbliższy weekend (15 i 16 września) kontaktowe wyścigi samochodowe. Będzie to 6. runda Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross.

Zawody mają rangą międzynarodową – stanowić będą bowiem także eliminację mistrzostw CEZ- FIA.

sponsorenault


Zobacz także:

SPORT

RALLYCROSS – JAKUB IWANEK


 

Kibice mogą spodziewać się walki bok w bok od pierwszego wyścigu bowiem zbliżamy się do końca sezonu i zawodnicy zaciekle walczą o każdy punkt.

rallycr-as-2

Rywalizacja jest niezwykle zacięta, a między samochodami bardzo często dochodzi do kontaktów i przepychanek, a to wszystko przy wysokich prędkościach i w widowiskowych poślizgach.

Cała rywalizacja odbywa się na nawierzchni mieszanej czyli asfalcie i szutrze co jeszcze bardziej zwiększa widowiskowość. Wyścigi trwają bez cały weekend, najpierw treningi, później kwalifikacje oraz finały drugiego dnia.

W bezpośredniej walce będzie można zobaczyć potężne auta 4×4 z mocą ponad 500 koni mechanicznych jak i małe ale bardzo waleczne Fiaty 126p oraz Fiaty Seicento.

rallycr-as-3

Wśród kierowców utytułowani zawodnicy z rajdów (jak Tomasz Kuchar) czy mistrzowie rallycrossu. Największą przewagę wśród liderów po 5. rundach w poszczególnych klasach, ma startujący w Seicento Cup 1. Łukasz Grzybowski (Automobilklub Polski). Średnia liczba aut na zawodach przekracza 80 sztuk.

W grupie Grupie SuperNational wystartuje Jakub Iwanek w Oplu Astra OPC w barwach SOS PZMot Assistance i firmy Technus. Patronem medialnym kierowcy jest portal NewsAuto.pl.

rallycr-as-5

Wstęp na zawody przez cały weekend będzie bezpłatny. Będzie można wejść do Parku Maszyn jak i na trybuny. Cała rywalizacja odbywa się w jednym miejscu, więc z każdego punktu widokowego będzie można zobaczyć cały wyścig.

W sobotę ma obiekcie Automobilklubu Rzemieślnik odbędą się treningi i po dwa biegi kwalifikacyjne (w godz: 10.45 – 18.00). W niedziele przed południem przeciwdziałano kolejne dwie kwalifikacje. O godz. 14.00 rozpocznie się prezentacja zawodników (oficjalne rozpoczęcie zawodów), potem wystartują wyścigi półfinałowe i finałowe. Ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenie nagród przewidziana jest na 16.55.

rallycr-as-4

Fot.: Michał Kondrowski (rallyart.pl) oraz IR Orzechowscy