RALLYE LAUSITZ 2018: MISTRZOWIE POLSKI W SUBARU NA STARCIE

sprt-rl1

Sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski dobiegł końca, ale okazuje się że Subaru Poland Rally Team jedzie dalej. Tym razem w Niemczech.

Na zaproszenie organizatora Rallye Lausitz Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski wystartują w szutrowym rajdzie za naszą zachodnią granicą.


Zobacz także:

RAJDY


 

Mistrzowie Polski w klasie Open N już dwukrotnie udowodnili, że luźne nawierzchnie to ich ulubiona strona ścigania. Wygrali pewnie w zamykającym serial Rajdzie Polski i w litewskim Rajdzie Elektrenai. Marcin Słobodzian nie ukrywa, że mimo niewielkiego doświadczenia szutrowe odcinki specjalne bardzo przypadły mu do gustu.

sprt-rll

Rozgrywane na początku listopada Rallye Lausitz pozwoli zawodnikom nie tylko jeszcze lepiej poznać charakter tego typu imprez, ale także zaprezentować się po raz kolejny przed zagraniczną publicznością i zmierzyć z nowymi konkurentami.

Marcin Słobodzian: Słyszałem dużo dobrego na temat tego rajdu od polskich zawodników, którzy brali w nim udział. Każdy zwracał uwagę na niepowtarzalny klimat tej imprezy. Jeśli chodzi o odcinki to znacznie różnią się od tych z naszych ostatnich startów. Raczej dużo prostych, na których mocne auta będą odjeżdżać i trochę ciasno. Pewne jest, że będzie ciekawie. Myślę, że jestem „wjeżdżony” w tę nawierzchnię i szybko znajdziemy dobre tempo. Szuter daje nam sporo frajdy i nie mogę doczekać się kolejnego startu. Zapraszam wszystkich kibiców na Rajd Lausitz – na pewno będzie co oglądać.

sprt-rl3

Grzegorz Dachowski: Na pewno odcinki na Lausitz są wąskie, bardzo często szuter jest wielkości cytryn czy pomarańczy, więc rajd jest w sumie skrajnie inny niż np. na Mazurach. Do tego droga miejscami potrafi być mocno zniszczona, szczególnie we fragmentach, które jeździ się w pętli. Każdy start, każdy rajd, czy każde kolejne kilometry w rajdówce nie idą na marne. Zawsze coś wnosi to do naszych umiejętności. Raz więcej, raz mniej, ale niezależnie od cyklu, nawierzchni czy lokalizacji, za każdym razem jest to jakaś edukacja i nowe doświadczenie. Startowałem tam raz, ale było to chwilę temu, bo w 2012 roku. Impreza była dobrze zorganizowana, kompaktowa. Choć czasem trochę przeprawowa i destrukcyjna dla auta.

21.Rallye Lausitz odbywa się nieopodal polskiej granicy w okolicach miejscowości Boxberg, w dniach 2-3 listopada. W tym roku zaplanowano dwa dni rywalizacji i dziesięć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 140 km. Aż osiem z nim odbywa się w sobotę.

Partnerami Subaru Poland Rally Team w sezonie 2018 są: Keratronik, Eneos, Santander Leasing, Szkoła Jazdy Subaru, Rodax Budownictwo oraz Pirelli.

Fot.: M. Kaliszka, M. Banaś