REKORD ZGŁOSZEŃ DO MISTRZOSTW POLSKI MECHANIKÓW

Mistrz-Mechanik1

Ponad 2500 młodych i zawodowych mechaników rywalizowało o miejsce w finałach VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Zwycięzców konkursu poznamy pod koniec marca na Poznań Motor Show 2019.

Ambasadorem konkursu jest Grzegorz Duda, znana twarz TVN Turbo, a z wykształcenia mechanik. Można nadal sp-rawdzić czy zdobyło by się awans do finału rozwiązując test online.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

POZNAŃ MOTOR SHOW 2019


 

Eliminacje jako pierwsi rozpoczęli Młodzi Mechanicy. W tym roku w tej kategorii Mistrzostw rywalizowały rekordowe 893 dwuosobowe zespoły uczniowskie z całej Polski. Tylko jedna ekipa z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu zdobyła komplet 30 punktów. W przypadku zespołów o jednakowej minimalnej liczbie punktów o awansie decydował czas przesłania odpowiedzi. Zespołowi z miejsca 31. do sukcesu zabrakło zaledwie 9 sekund.

– W ciągu ostatnich sześciu lat liczba uczestników Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników wzrosła kilkunastokrotnie. W organizacji konkursu bardzo pomaga łatwy dostęp do internetu oraz rosnąca popularność urządzeń mobilnych. Wiele osób pytało o rozwiązywanie zadań na smartfonach i oczywiście była taka możliwość. W tym roku w kategoriach Mechanik Zawodowy, Młody Mechanik i Młody Mechanik Maszyn Rolniczych łącznie rywalizowało 2561 osób – to nasz absolutny rekord i dodatkowy zastrzyk energii do dalszego rozwoju konkursu – mówi Adrian Dekowski, prezes Fundacji Cooperatio, organizatora Mistrzostw.

Mistrz-Mechanik2

Nowa kategoria Mistrzostw, Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, zgromadziła 278 zespołów uczniowskich ze szkół o profilu rolniczym i mechanicznym. W tej kategorii awans do finału gwarantowała poprawna odpowiedź na 28 z 30 pytań. Dotyczyły między innymi najważniejszych parametrów przy doborze odpowiedniego przełożenia wału przekaźnika mocy, pracy pras wielkogabarytowych czy łożysk o szerokim zastosowaniu w rolnictwie.

Ostatnią grupą rywalizującą o awans do finału byli mechanicy zawodowi. W konkursie brało udział 219 mechaników, a minimalna ilość punktów dających awans wyniosła 24 na 30. Wśród tegorocznych finalistów jest 5 mechaników, którzy w minionym roku ukończyli start w Mistrzostwach na pozycjach w pierwszej dziesiątce.

Laureatów VIII edycji Mistrzostw poznamy 28, 29 i 30 marca na salonie samochodowym Poznań Motor Show 2019. Do konkurencji praktycznych stanie 30 Mechaników Zawodowych, 30 dwuosobowych zespołów Młodych Mechaników oraz po raz pierwszy 20 zespołów Młodych Mechaników Maszyn Rolniczych.

Najważniejsze daty VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników (targi motoryzacyjne Poznań 2019):
– 28 marca (czwartek) – finał w kategorii Młody Mechanik;
– 29 marca (piątek) – finał w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych;
– 30 marca (sobota) – finał w kategorii Mechanik Zawodowy;

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio.