RENAULT: CENTRUM CONCEPT STORE AUT ELEKTRYCZNYCH W BERLINIE

renault_electric2

Renault otwiera drugi w Europie obiekt concept store „Renault Electric Vehicle Experience Center”, poświęcony w całości samochodom elektrycznym.

Drugim po Sztokholmie miastem, w którym powstaje centrum jest Berlin. Salony usytuowane są w centrach miast, tak aby mogło je odwiedzać jak najwięcej potencjalnych nabywców.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Renault chce promować zalety elektrycznej mobilności wśród jak najszerszej rzeszy użytkowników samochodów.

renault_electric3

Concept store usytuowany jest w centrum niemieckiej stolicy, w pobliżu placu Gendarmenmarkt. Do jego otwarcia przyczynił się również lokalny dystrybutor Renault Autohaus König.

Goście podczas wizyty w salonie, a także za pośrednictwem urządzeń cyfrowych będą mogli uzyskać informacje na temat oferowanej gamy modeli elektrycznych, infrastruktury i możliwych sposobów ładowania, lokalnych przepisów, form pomocy, warunków zakupu oraz usług związanych z samochodami elektrycznymi. Będzie można przejechać się dostępnymi w concept store samochodami i zamówić wybrany model.

– Coraz więcej klientów jest zainteresowanych samochodami elektrycznymi, ale wciąż zbyt mało wiedzą na ich temat. Jako lider produkcji samochodów elektrycznych w Europie, Renault pragnie wyjść naprzeciw potrzebom klientów i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące ich pytania oraz umożliwić chętnym zmianę samochodu na elektryczny ― wyjaśnia Gilles Normand, dyrektor pionu aut elektrycznych Renault.

renault_electric4

Berliński concept store funkcjonuje na takich samych zasadach, co salon w Sztokholmie. Szwedzki concept store odniósł błyskawiczny sukces ― w ciągu trzech pierwszych miesięcy odwiedziło go 14 tys. osób.

To potwierdza słuszność innowacyjnego sposobu sprzedaży, którego zasadą jest atrakcyjna forma przekazu informacji i lokalizacja w miejskich strefach (centra miast, centra handlowe, itd.), gdzie można wyeksponować atuty samochodów elektrycznych. To jednocześnie sposób na sprostanie wyzwaniom indywidualnego transportu miejskiego.

Renault analizuje obecnie możliwości otwarcia kolejnych concept storów „Electric Vehicle Experience Center” w innych miastach Europy.