RENAULT: ELEKTRYCZNY ZOE TERAZ W ZASIĘGU KAŻDEGO KIEROWCY

renault-traf-zoe1

Od sierpnia br. do lutego 2019 roku flota dziewięciu elektrycznych samochodów Renault ZOE będzie udostępniana w systemie wynajmu Traficar w kolejnych miastach w Polsce.

Roadshow ZOE rozpocznie się w Krakowie (8 – 27 sierpnia), a następnie będzie kontynuowane w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu i na Śląsku.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Po raz pierwszy klienci Traficara będą mieli możliwość wynajmu w 100 proc. elektrycznego samochodu, którego zasięg – do 300 km jest wystarczający do poruszania się po mieście i okolicach. Świetna dynamika jazdy i cisza, gdyż silnik nie emituje dźwięku – to cechy, które szczególnie cenią sobie użytkownicy aut elektrycznych.

– Samochody elektryczne mogą zmienić miasta, gdyż ich użytkowanie nie generuje hałasu i nie jest źródłem zanieczyszczeń. Aby ten efekt był odczuwalny potrzeba oczywiście czasu i masowego upowszechnienia takich pojazdów, ale ten trend jest już widoczny na całym świecie. Renault jest liderem na europejskim rynku samochodów elektrycznych, a Renault ZOE najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie, jesteśmy więc istotnym elementem tego ważnego procesu. W celu popularyzacji samochodów elektrycznych w Polsce we współpracy z firmą Traficar udostępnimy je w formie carsharingu w ramach projektu Roadshow ZOE – mówi Andrzej Gemra, ekspert Renault w dziedzinie samochodów elektrycznych.

Roadshow ZOE przewidziane jest w Krakowie, Warszawie, Trójmiaście, Poznaniu, Wrocławiu i na Śląsku. Szczegółowy harmonogram jest dostępny pod linkiem https://www.renault.pl/samochody/samochody-nowe/zoe/traficar.html .

W ramach Roadshow ZOE, ZOE trafi do usługi Traficar na dotychczasowych zasadach wynajmu. W każdym z miast usługa działa w otwartym modelu parkowania (free- floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i pozostawić w dowolnym miejscu w ramach strefy, która jest widoczna na mapie w aplikacji.

Opłaty za parkowanie w miejskiej strefie są już wliczone w cenę usługi. Dodatkową przestrzeń parkingową stanowią stacje paliwowe partnera Traficara – PKN Orlen.

Aby wypożyczyć auto, wystarczy pobrać specjalną aplikację i zarejestrować się w systemie Traficar. Ceny za korzystanie z usługi są takie same jak we wszystkich pozostałych miastach, gdzie jest ona dostępna. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł.

Jazda Renault ZOE, wyposażonego w dynamiczny silnik jest prosta, gdyż nie wymaga zmiany biegów.

System multimedialny R-LINK Evolution z nawigacją ułatwi dojazd do celu. Samochód jest wyposażony w układ ładowania Cameleon, opatentowany przez Renault inteligentny, adaptacyjny układ, pozwalający na ładowanie akumulatora trakcyjnego z terminali o różnej mocy.

Roadshow ZOE jest okazją dla klientów Traficara do przetestowania auta elektrycznego w codziennych przejazdach.