RENAULT: NOWY DYREKTOR GENERALNY TERYTORIUM EAST

renault-dyro1

Z dniem 1 lutego 2019 roku Timothy Manuel zostanie Dyrektorem Generalnym Terytorium East, zastępując na tym stanowisku Grzegorza Zalewskiego.

Ten drugi obejmie funkcję Członka Komitetu Dyrekcji Renault Retail Groupe i będzie odpowiedzialny za strategię sieci w Europie.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Timothy Manuel ma 43 lata, jest absolwentem ESC Reims we Francji i ESB Business School Reutlingen w Niemczech. Swoją karierę zawodową rozpoczął w PricewaterhouseCoopers Management Consulting.

Następnie dołączył do francuskiej firmy Kering skupiającej producentów marek luksusowych, w której przez osiem lat zajmował różne stanowiska, m.in. w dziale marketingu oraz zakupów. W 2011 roku rozpoczął pracę w sieci Speedy France, obejmując stanowisko Dyrektora ds. Zakupów, Marketingu i Handlu, a następnie został Dyrektorem Sieci (330 sklepów we Francji).

W roku 2013 związał się z firmą Bridgestone/ Firestone, gdzie został Dyrektorem Handlowym w regionie EMEA i był odpowiedzialny za sprzedaż opon do samochodów osobowych oraz business unit działu moto. Od 2016 roku pracował w Toyota Lexus jako Dyrektor Zarządzający w Belgii i Luksemburgu.