RENAULT ORAZ CARREFOUR NA 75. TOUR DE POLOGNE

tour-renau1

Trwa 75. Tour de Pologne, wspiera jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich w Europie. Renault Polska w ramach współpracy z Carrefour Polska, sponsorem głównym zawodów przekazała na czas wyścigu samochody.

W sumie jest to dziesięć 10 aut: dziewięć z gamy SUV (czyli nowy model Koleos) oraz luksusowy sedan (Talisman).


Zobacz relacje:

SPORT


 

Osiem pojazdów Renault wchodzi w skład kolumny sponsora głównego poprzedzającej przejazd kolarzy podczas każdego z siedmiu etapów Tour de Pologne, a dwa samochody znajdą się w obsłudze na trasie wyścigu.

Jubileuszowa, 75. edycja Tour de Pologne i 25. pod wodzą Czesława Langa to wyjątkowe zawody, które po raz pierwszy odbyły się 90 lat temu. W tym roku z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Patronat Honorowy nad wyścigiem sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

tour-renau2

We wtorek tour wjechał w góry, a dwa ostatnie etapy to pasjonujące zmagania w pięknej tatrzańskiej scenerii, których losy rozstrzygnie siódmy, królewski etap zakończony w Bukowinie Tatrzańskiej. Michał Kwiatkowski (Sky) odniósł wczoraj zwycięstwo i w środę wystartował do rywalizacji jako lider zawodów. Liczymy, że utrzyma koszulkę przodownika do mety!

Osiem modeli Renault Koleos to wersje Initiale Paris z silnikiem 175 KM, z automatyczną skrzynią biegów i otwieranym dachem, jeden – wersja Intens. Do tego dochodzi model Talisman.

Samochody wyeksponowane są w Miasteczkach Kibica Carrefour, które powstają na startach i metach wszystkich etapów wyścigu Tour de Pologne, gdzie wszyscy odwiedzający mają okazję aktywnie spędzać czas i wspólnie kibicować kolarzom. Auta przejeżdżają także w jednej z kolumn poprzedzających wyścig w barwach sponsora głównego Tour de Pologne. Zagrzewająca do wspólnego dopingu kolumna przejeżdża przed startującymi zawodnikami jako przedostatnia.

Po kilku minutach od wyjazdu ostatniej kolumny kolarze ruszają ze startu honorowego – zanim rozpoczną poważne ściganie, przejeżdżają zazwyczaj kilka kilometrów. Dopiero w określonym punkcie następuje start ostry i od tego momentu wyścig rusza pełną parą.

tour-renau3

Renault Koleos łączy atletyczny styl SUV-a z jakością wykończenia typową dla dużej limuzyny. Wersja Initiale Paris wyraża know-how Grupy Renault pod względem elegancji, komfortu i wyposażenia. Zastosowano w niej atrakcyjne wytrzymałe materiały wykończeniowe, takie jak satynowany ultracienki chrom czy skórzaną tapicerkę o kontrastowych przeszyciach.

Auto posiada duży prześwit i oferuje technologię napędu na cztery koła All Mode 4×4-i, zapewniającą wyjątkową swobodę poruszania się po różnych nawierzchniach. Samochód zapewnia komfort podróżowania dzięki takim rozwiązaniom jak podgrzewane i wentylowane przednie fotele, system multimedialny R-LINK 2 z ekranem dotykowym o przekątnej 8,7 cala z dostępem do usług online, system nagłośnienia Bose Surrond Sound czy elektrycznie i bezdotykowo otwierana klapa bagażnika.

Renault Talisman to nowoczesna limuzyna zapewniająca najwyższy poziom komfortu kierowcy i pasażerom, wyróżniana w kategorii najładniejszego pojazdu przystosowanego do profesjonalnego przewozu osób. Rasowy design auta podkreślają smukłe linie nadwozia, eleganckie 19-calowe obręcze kół i wyrafinowany kształt chromowanych bocznych wlotów powietrza.

Charakterystyczny układ świateł łączy przenikliwe spojrzenie reflektorów LED Pure Vision z oryginalną linią świateł do jazdy dziennej w kształcie litery „C”. Wyjątkowych wrażeń z jazdy dostarcza system Renault Multi- Sense w połączeniu z technologią 4CONTROL i sterowanym zawieszeniem.