RENAULT SAMSUNG: NOWY MODEL SM3 Z.E. POKAZANY

2017 - SM3 Z.E.

Koncern Renault Samsung Motors zaprezentował nowy model SM3 Z.E. Grupa kontynuuje odświeżanie swojej linii produktowej i ulepsza gamę samochodów elektrycznych, chcąc sprostać oczekiwaniom klientów.

Koncern korzysta przy tym ze zdobytego przez ostatnie osiem lat doświadczenia i statusu europejskiego lidera w branży. Ostatnim przykładem jest nowa wersja SM3 Z.E., którego premiera odbyła się w 2013 roku.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

– Grupa Renault, numer 1 w branży samochodów elektrycznych w Europie i pionier na rynku, pracuje nad wprowadzeniem drugiej generacji samochodów elektrycznych. Zgodnie z założeniami planu „Drive the future” pozwoli to Grupie Renault w ekspansji na nowe rynki, umocnieniu pozycji w segmencie samochodów elektrycznych oraz zmieni skalę tego rynku – powiedział Giles Normand, dyrektor pionu samochodów elektrycznych Renault.

2017 - SM3 Z.E.

Zasięg Renault Samsung Motors SM3 Z.E., który jedynym elektrycznym trójbryłowym sedanem na rynku koreańskim, został zwiększony o 57 proc., tj. do 213 kilometrów zgodnie z przepisami homologacji obowiązującymi w Korei Południowej.

Moc akumulatora została zwiększona do 36 kWh przy utrzymaniu masy na niezmienionym poziomie. Nowy SM3 Z.E. jest w stanie jeździć przez blisko 5 dni na jednym ładowaniu, przyjmując zgodnie z raportem Koreańskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Drogowego, że średnia dzienna trasa w Korei Południowej w 2016 roku wynosiła 40 kilometrów.

Zwiększony zasięg i przestronne wnętrze SM3 Z.E. wychodzi naprzeciw potrzebom klientów detalicznych, a także administracji państwowej i operatorów taksówek, którzy powiększają swoje floty. Południowokoreańskie Ministerstwo Zdrowia i Higieny zakupiło 1200 egzemplarzy tych samochodów w maju zeszłego roku. Model jest również popularny wśród operatorów taksówek elektrycznych w Seulu, Daegu i na wyspie Jeju.

2017 - SM3 Z.E.