RETRO MOTOR SHOW: NAGRODA DLA KLUBÓW CITROENA

retro_nagro1

Citroën Oldtimer Club Polska oraz Citroën Klub Poznań zostały uhonorowane przez Kapitułę Retro Motor Show Awards w kategorii „Stoisko” na zakończonych targach Retro Motor Show 2017 w Poznaniu.

W tym roku po raz pierwszy przyznano statuetki dla wyróżniających się pojazdów oraz stoisk, które nie tylko imponowały powierzchnią, ale przede wszystkim pozwalały przenieść się w czasie i przestrzeni.


Zobacz także:

HISTORIA/OLDTIMERS

RETRO MOTOR SHOW W POZNANIU – 70 LAT CITROENA TYPE H


 

Na blisko 700 m2 Citroën Oldtimer Club Polska oraz Citroën Klub Poznań przedstawiły kolekcję wyjątkowych modeli historycznych, oddając niebywałą atmosferę pasji jaka towarzyszy członkom klubów Citroena w Polsce.

retro_nagro2

Tegoroczna edycja Targów Pojazdów Zabytkowych zgromadziła przeszło 25 347 pasjonatów pojazdów historycznych. Ekspozycja Citroëna złożona z 11 kompletnych modeli oraz 2 w trakcie renowacji, podzielona została na sekcje tematyczne. Można zatem było zobaczyć świętującego 70. urodziny model TYP H, wyprodukowanego w 473 289 egzemplarzy, słynne Citroëny 2CV, w zróżnicowanych odmianach nadwoziowych, ale też modele Traction Avant, Ami 6, CX czy DS.

Nagrody w imieniu klubów odebrali, Maciej Płocki z Citroën Klub Poznań oraz Konrad Dula z Citroën Oldtimer Club Polska – prezesi klubów organizatorów.

– Bardzo się cieszymy z tej nagrody, bo w naszym odczuciu jest to nagroda za klimat jaki tworzymy wokół samochodów. Myślę, że nie chodzi w niej o auta i czerwone dywany, tylko o ludzi i radość – powiedziała po odebraniu nagrody Katarzyna Lewandowska, członkini zarządu Citroën Oldtimer Club Polska.

retro_nagro3