RETTMOBIL 2019: OPEL Z MYŚLĄ O OSOBACH NA WÓZKACH

Opel-Combo-Li1

W dniach 15–17 maja w Fuldzie w Niemczech odbędą się tegoroczne targi RETTmobil. Opel prezentuje pojazdy przystosowane dla użytkowników poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Na wystawie zadebiutuje nowy model Zafira Life, obok zmodyfikowanego samochodu Combo Life.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

RETTmobil to czołowe europejskie targi rozwiązań w dziedzinie ratownictwa i mobilności, zorganizowane już po raz 19. Wystawa jest czynna codziennie w godzinach 9:00– 17:00.

Opel-Combo-Li2

Combo Life, przebudowany przez firmę AMF‑ Bruns w sposób zapewniający dostęp dla wózka inwalidzkiego, pozostał praktycznym pięcioosobowym pojazdem (lub nawet siedmioosobowym w wersji XL). Duży otwór drzwiowy jest szczególnie wygodny dla osób poruszających się na wózkach. Aluminiowa rampa (element wyposażenia standardowego) jest podtrzymywana przez amortyzatory gazowe.

Dostępna jest również opcjonalna i opatentowana rampa Easyflex, którą można szybko i łatwo zamienić w powierzchnię ładunkową. Nie przeszkadza ona także w korzystaniu z bagażnika.

Opel-Combo-Li3

Debiutujący na RETTmobil Opel Zafira Life również jest dostępny z zabudową wykonaną przez AMF- Bruns, obejmującą modyfikację tyłu pojazdu i obniżenie podłogi. Wózki wjeżdżają do samochodu po aluminiowej rampie (wyposażenie standardowe). Nawet po konwersji auto zachowało swój największy atut, czyli wszechstronność. AMF- Bruns oferuje modyfikacje średniej oraz największej wersji siedmiomiejscowej modelu.

Trzecim z prezentowanych Opli dostępnych dla wózków inwalidzkich jest Movano. Tył samochodu obniża się, co bardzo ułatwia wprowadzenie wózka. Po wciągnięciu rampy i zamknięciu tylnych drzwi tył samochodu automatycznie wraca do normalnego położenia.

Opel-Combo-Li4

Oprócz konwersji na potrzeby osób poruszających się na wózkach, Opel prezentuje także samochód dla służb ratunkowych oparty na modelu Grandland X oraz Movano z kabiną załogową dla straży pożarnej.

Również w przypadku innych modeli, takich jak Insignia, firma ma długą tradycję jako dostawca pojazdów dla wspomnianych już służb ratunkowych, straży pożarnej oraz organów administracji państwowej.

Opel-Combo-Li5